Fotó: Pál Árpád
Nizzába is lehet repülni hétfő óta Kolozsvárról: a Blue Air fapados légitársaság ezentúl hetente kétszer – hétfőn és pénteken – teszi meg a távot oda és vissza.
2017. április 11., 13:262017. április 11., 13:26
Ezzel kilencre nőtt a diszkonttársaság kincses városi járatainak száma – mutat rá közleményében a légikikötőt üzemeltető Kolozs megyei közgyűlés sajtóosztálya. Emlékeztetnek, hogy a kolozsvári reptér 2016-ban utasforgalmi rekordot döntött: 1,8 millió utas fordult meg ott, 394 667-tel több, mint egy évvel korábban, ami 26,56 százalékos növekedést jelent. Így a reptér továbbra is az ország legnagyobb regionális reptere, és a bukaresti Henri Coandă-légikikötő után országos viszonylatban a második. A járatok egyre növekvő száma mellett idén újabb történelmi csúcsot várnak, az év végéig 2,7-3 millió utasra számítanak.
Közben a temesvári repülőtér vezetősége arról adott hírt, hogy utasforgalmuk 70 százalékkal bővült az első három hónapban a tavalyi év azonos időszakához mérten: 355 832 utasuk volt a tavalyi 209 890 után. Március volt ugyanakkor immár a 15. egymást követő hónap, amikor nőtt a reptér utasforgalma. Az idei év első három hónapjában bővült a járatok száma is. Amíg tavaly a január–március időszakban 2824 repülőgép érkezett Temesvárra, vagy szállt fel onnan, idén számuk elérte a 4178-at, ami 48 százalékos növekedést jelent.
„Meggyőződésünk, hogy ez a trend megmarad az elkövetkező hónapokban is, hiszen a nyáron egy újabb járat indul, ezúttal Konstancára, és újraindulnak a törökországi és görögországi charterek is\" – nyilatkozta Daniel Idolu, a légikikötő igazgatója. Ugyanakkor fejlesztéseket is terveznek, a közlekedési minisztérium honlapján közzétett költségvetés-tervezet szerint 14,08 millió lejt fordítanának idén erre a célra.
Az elmúlt években elvégzett fejlesztéseknek köszönheti Nagyvárad is, hogy immár harmadik hónapja folyamatosan növekvő forgalomról számolhat be: márciusban ugyanis 7745 utasuk volt a februári 5960 után, az első negyedévben pedig 18 635-en fordultak meg a légikikötőben a tavalyi év azonos időszakában regisztrált 8312 után. Igaz, tavaly ilyenkor még csak a Tarom bukaresti járatai üzemeltek, azóta viszont a Blue Air és a Ryanair is megvetette a lábát a Körös-parti városban, így Milánóba és Barcelonába is el lehet immár jutni közvetlenül repülővel, csütörtöktől pedig torinói járattal bővül a kínálat.
Fiaskó árnyékolta be már az üzembe állítása utáni második napján a román állam által vásárolt vadonatúj Alstom vonat útját: nem tudott elindulni.
Az amerikai Lockheed Martin és a nagyváradi Sinteza vállalat szándéknyilatkozatot írt alá egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes GridStar Flow akkumulátorgyár nagyváradi megépítéséről.
Az adósságot maguk előtt görgető romániai lakosok csaknem fele a kormányt okolja a felhalmozott adósságaiért, legyen szó banki tartozásokról vagy ki nem fizetett számlákról – derül ki a 2024-es adósságbarométerből.
A kontinensen fertőz a madárinfluenza vírusa, Kelet-Európában Magyarország a legfertőzöttebb ország. A Krónika által megkérdezett szakember szerint Romániában egy Brăila és egy Konstanca megyei háztáji gazdaságban észlelték eddig a betegséget.
Úgynevezett köz- és magán-együttműködés révén képzeli el a Budapest és Bukarest között tervezett nagy sebességű vasút megépítését a román közlekedési miniszter.
A milánói Via Montenapoleone lett idén a világ legdrágább bevásárlóutcája, megelőzve a New York-i Fifth Avenue-t – áll a chicagói székhelyű Cushman & Wakefield globális kereskedelmi ingatlanszolgáltató szerdán közzétett éves jelentésében.
A Román Posta fokozatosan megkezdi a hatalmas veszteséget okozó postahivatalok bezárását, csökkentik az ott zajló tevékenységet – jelentette ki a hét elején Valentin Ștefan, a vállalat vezérigazgatója.
Az Európai Unió tagállamai idén július elseje és november 17. között összesen 8,79 millió tonna búzát exportáltak, 31 százalékkal kevesebbet, mint a múlt év azonos időszakában – közölte részleges adatok alapján kedden az Európai Bizottság.
Az energiapiac újbóli liberalizációja után akár 40 százalékkal is csökkenhet a 300 kilowattóránál (kWh) nagyobb energiafogyasztású háztartások számlája – közölte kedden Sebastian Burduja.
A szeptemberi 2,1 százalékról októberben 2,3 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban; a tagállamok közül ezúttal is Romániában volt a legmagasabb az inflációs ráta – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
szóljon hozzá!