2007. szeptember 26., 00:002007. szeptember 26., 00:00
A „mindenevő” kiállítástól a szakosodásig, illetve a vásárral egybekötött kiállításig sok mindent kipróbáltak az évek során. Mi szól a jelenlegi vásáros forma mellett?
Az emberek igénye, hogy ne csak nézelődjenek, hanem vásárolhassanak is. Ezért kötöttünk ki a vásári forma mellett, amit egyéb kísérő rendezvényekkel, szakmai konferenciával, szakkiállításokkal, szórakozási lehetőségekkel igyekeztünk tovább gazdagítani.
Mit tart az idei rendezvény legvonzóbb eseményének?
Több is van, hiszen a százas létszámot is meghaladó kiállítók – háromnegyed részük Magyarországról érkezik, köztük néhány igazán tekintélyes cég – kivételesen színes kínálatot biztosítanak. A kiállításon például először és nagy számban jelentkeznek a magánnyugdíj-programjaikat népszerűsítő biztosítótársaságok és pénzintézetek. Az üzletember-konferencián Udvarhelyszék idegenforgalmi lehetőségeiről, illetve az állami hozzájárulási formákról hangzanak majd el előadások, és felvonulnak a környék turisztikai vállalkozásai is.
A vásári attrakciónak sem utolsó vadásztrófea-, illetve a borkiállítással mit céloznak meg?
Elsősorban a vadászat témakörben szeretnénk hangsúlyozni, mennyire fontosnak tartjuk az etikus vadászatot, a vadállomány iránti gondoskodást. Ugyanakkor a székelyföldi vadászati lehetőségekre is szeretnénk ráirányítani a közvélemény figyelmét, a 2009-túl újrakötendő erdő-, és területhasználati szerződések ugyanis új perspektívákat nyitnak a területtulajdonosok és a vadásztársaságok számára egyaránt.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.