Fotó: A szerző felvétele
2010. május 07., 10:282010. május 07., 10:28
A nagykárolyi vásárlók 600 négyzetméteren válogathatnak a majdnem 5 ezer árucikk közül. A vállalat sajtóközleménye szerint az új üzlethelyiségekkel a cég megújult és vásárlóbarátabb koncepcióját kívánják népszerűsíteni.
Esztétikailag jobban kivitelezett vásárlókörnyezetet alakítottak ki, és funkcionálisabbá tették a standokat. A vásártérbe való szabad bejárás a kliensek kényelmesebb és akadálymentesebb közlekedéséről gondoskodnak, a hosszú vitrinsorok kiiktatása pedig az üzlethelyiségben keletkező pluszhőmérséklet csökkenését eredményezte, így a beltéri klíma kellemesebbé vált, nőtt a mozgástér. A nagyrészt élelmiszereket forgalmazó cég politikája szerint minden vásárlói igényt ki szeretnének elégíteni, és árucikkeiket a legelfogadhatóbb áron kínálják.
A csütörtök reggel 8 órai megnyitóra mintegy 200 nagykárolyi lakos volt kíváncsi, akiket hármasával bocsátottak be a biztonságiak. A kifelé igyekvők hangosan ecsetelték a benn látottakat a még várakozó ismerőseiknek. „Ez sem olcsóbb a többinél, és még egy szál virágot sem adtak ajándékba, csak valami reklámanyagot” – elégedetlenkedett az egyik vásárló. A várakozók közül többen helyeselve bólogattak, ám senki sem fordult sarkon, még a zuhogó esőben is mindenki lelkesen kivárta a sorát. „Nem az üzleteket kellene nyitni egyre-másra, hanem munkahelyeket teremteni, mert pénz nélkül senki sem tud vásárolni” – hangsúlyozta egy másik járókelő. Másfél óra múlva azonban lankadt az érdeklődés, és már csak a rendfenntartók álltak a frissen átadott üzlet üvegajtajában.
A Billa 1999 februárja óta van jelen a romániai piacon, és a németországi REWE kereskedelmi csoportba tartozik, amely több mint 12 ezer üzlet-et tömörít, és megközelítőleg 180 ezer munkást foglalkoztat Európa-szerte. Romániában a Selgros és a Penny is hozzájuk tartozik. A nagykárolyiak pénzéért immár három nagyobb szupermarket verseng, de a közeljövőben újabb kettőt terveznek beindítani a partiumi kisváros területén. A több mint 23 ezer lakosú mezővárosban jövőre minden 5 ezer emberre jut majd egy nagyobb bevásárlóközpont.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.