Hivatalosan is belép a romániai piacra a BYD, amely idén kezdi meg a termelést szegedi üzemében
Fotó: Facebook/BYD Magyarország
A BYD idén hivatalosan is belép a romániai piacra, a legnagyobb kínai autógyártó célja pedig nem kevesebb, mint hogy öt éven belül túlszárnyalja a Daciát – adta hírül a ProMotor. Áprilistól a BYD autóit egy 20 kereskedőből álló hálózaton keresztül fogják értékesíteni, amely sajtóhírek szerint az év végére 30 márkaképviseletre bővül.
2025. március 19., 17:382025. március 19., 17:38
A BYD kezdetben hét modellt fog értékesíteni Romániában. Ezek közé tartozik a Dolphin Surf, amely a Dacia Spring, a Sealion 7, a Seal és az Atto 2. Ez utóbbi a Craiovában összeszerelt Ford Puma crossoverhez, míg a Sealion 7 és a Seal 100 százalékban elektromos, és a Tesla autóihoz hasonlítható – írja a Wall-street.ro gazdasági portál.
A BYD hivatalos márkakereskedései kezdetben
Erdélybe is elértek a világhódító körútra indult modern kínai autók, és lassan nálunk is repedezni kezdtek az előítéletek, de az Európai Unió és az ázsiai nagyhatalom között dúló gazdasági harc elfajult.
Az EVMarketre hivatkozó Libertatea lap szerint a BYD romániai terjeszkedését Andrei Duică, a Trust Motors korábbi ügyvezető igazgatója fogja vezetni.
már csak az a kérdés, hogy mely országra esik a választásuk.
A BYD Co. kínai elektromosautó-gyártó hét-nyolc hónapon belül kiválasztja azt az országot, ahol felépíti harmadik európai üzemét – közölte a cég európai tanácsadója, a Fiat Chrysler egykori vezetője.
Alfredo Altavilla a Milánói Autószalonon azt mondta, hogy „a harmadik üzem helye kiválasztásának folyamata már elkezdődött, és várhatóan hét-nyolc hónapon belül befejeződik”.
Korábban megjelent értesülések szerint a BYD Németországban állítja föl harmadik összeszerelő üzemét, de Alfredo Altavilla cáfolta ezt, hozzátéve, hogy még nem született semmilyen döntés.
míg a cég törökországi gyára várhatóan a jövő év elején kezd működni. A két létesítmény együttes gyártási kapacitása eléri majd az évi 500 ezer járművet.
A BYD 24 százalékos piaci részesedésével világelső az elektromos személyautók szegmensében, globális eladásai mintegy 40 százalékkal, 4,25 millióra nőttek 2024-ben. A cég tavaly 50 ezer járművet adott el Európában.
Újabb hárommilliárd eurónyi kínai autóipari beruházás jön Magyarországra a következő időszakban, ez tovább erősíti hazánk pozícióját a kelet-ázsiai ország vállalatainak első számú közép-európai beruházási célpontjaként – jelentette be Szijjártó Péter.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
szóljon hozzá!