Hivatalosan is belép a romániai piacra a BYD, amely idén kezdi meg a termelést szegedi üzemében
Fotó: Facebook/BYD Magyarország
A BYD idén hivatalosan is belép a romániai piacra, a legnagyobb kínai autógyártó célja pedig nem kevesebb, mint hogy öt éven belül túlszárnyalja a Daciát – adta hírül a ProMotor. Áprilistól a BYD autóit egy 20 kereskedőből álló hálózaton keresztül fogják értékesíteni, amely sajtóhírek szerint az év végére 30 márkaképviseletre bővül.
2025. március 19., 17:382025. március 19., 17:38
A BYD kezdetben hét modellt fog értékesíteni Romániában. Ezek közé tartozik a Dolphin Surf, amely a Dacia Spring, a Sealion 7, a Seal és az Atto 2. Ez utóbbi a Craiovában összeszerelt Ford Puma crossoverhez, míg a Sealion 7 és a Seal 100 százalékban elektromos, és a Tesla autóihoz hasonlítható – írja a Wall-street.ro gazdasági portál.
A BYD hivatalos márkakereskedései kezdetben
Erdélybe is elértek a világhódító körútra indult modern kínai autók, és lassan nálunk is repedezni kezdtek az előítéletek, de az Európai Unió és az ázsiai nagyhatalom között dúló gazdasági harc elfajult.
Az EVMarketre hivatkozó Libertatea lap szerint a BYD romániai terjeszkedését Andrei Duică, a Trust Motors korábbi ügyvezető igazgatója fogja vezetni.
már csak az a kérdés, hogy mely országra esik a választásuk.
A BYD Co. kínai elektromosautó-gyártó hét-nyolc hónapon belül kiválasztja azt az országot, ahol felépíti harmadik európai üzemét – közölte a cég európai tanácsadója, a Fiat Chrysler egykori vezetője.
Alfredo Altavilla a Milánói Autószalonon azt mondta, hogy „a harmadik üzem helye kiválasztásának folyamata már elkezdődött, és várhatóan hét-nyolc hónapon belül befejeződik”.
Korábban megjelent értesülések szerint a BYD Németországban állítja föl harmadik összeszerelő üzemét, de Alfredo Altavilla cáfolta ezt, hozzátéve, hogy még nem született semmilyen döntés.
míg a cég törökországi gyára várhatóan a jövő év elején kezd működni. A két létesítmény együttes gyártási kapacitása eléri majd az évi 500 ezer járművet.
A BYD 24 százalékos piaci részesedésével világelső az elektromos személyautók szegmensében, globális eladásai mintegy 40 százalékkal, 4,25 millióra nőttek 2024-ben. A cég tavaly 50 ezer járművet adott el Európában.
Újabb hárommilliárd eurónyi kínai autóipari beruházás jön Magyarországra a következő időszakban, ez tovább erősíti hazánk pozícióját a kelet-ázsiai ország vállalatainak első számú közép-európai beruházási célpontjaként – jelentette be Szijjártó Péter.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
szóljon hozzá!