2010. augusztus 02., 10:012010. augusztus 02., 10:01
„Hatvan államba exportálunk szépségápolási termékeket. Szándékunkban áll betörni a kínai piacra is, s ezen célból keresünk egy vagy két forgalmazót” – nyilatkozta Mircea Turdean. Az igazgató hozzátette, hogy egyelőre nem dolgozták ki a kínai piacra vonatkozó üzleti stratégiát. Turdean arra nem tért ki, hogy mely kelet-európai országok felé kacsintgat a Farmec.
A Farmec termékei már több mint 40 éve megtalálhatók a Távol–Keleten, pontosabban Japánban. A kolozsvári cég évi mintegy 700 ezer euró értékben exportál a felkelő nap országába. Mircea Turdean reményei szerint a vállalat idei forgalma 5-6 százalékkal lesz nagyobb, mint 2009-ben. Tavaly a Farmec forgalma 23 millió euró volt. „Az idei év teljesítménye a gazdasági válságtól függ. Mostanáig 5-6 százalékkal nőtt a forgalmunk, azonban gazdasági szempontból katasztrofális hónapok következnek, ami számunkra is kedvezőtlen lehet. Előny számunkra, hogy 11 saját értékesítési helyünk van, és viszonteladói hálózattal is rendelkezünk” – mondta Mircea Turdean. A világkiállításon 20 romániai cég vesz részt, a Gazdasági és Kereskedelmi Minisztérium, valamint a Román Kereskedelmi és Iparkamara támogatásával.
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.