2010. május 06., 11:452010. május 06., 11:45
Kovács Miklós a Menedzser Fórumnak adott interjúban elmondta, a magyarországi székhelyű OrangeWays meglévő járatainak közel egyötöde (15-18 százalék) romániai, és további növekedést terveznek. A vezérigazgató szerint folyamatban van az OrangeWays Románia megalapítása, amely belföldi járatokat közlekedtetne. Hasonló járatokat indítana a társaság Magyarországon is, Kovács szerint a jelenlegi Volán-tarifákhoz képest féláron.
A cég vezérigazgatója azt mondta: az OrangeWays legnagyobb vetélytársainak a fapados légitársaságokat tekintik. Tavaly 180-200 ezer utast szállítottak, ezt a számot idén 250 ezerre kívánják növelni. A nemzetközi járatok foglaltsága tavaly 60 százalékos volt. Bár 2009 első félévének veszteségei elvitték a második félév nyereségét,nagyjából nullszaldóval zárták az évet. „Idén viszont már mindenképpen nyereséggel számolunk, miközben árbevételünk várhatóan kétmilliárd forint fölé nő majd a tavalyi 1,2 milliárdról” – fejtette ki Kovács, aki szerint 2010 lehet az első év, amelyben nyereséges lehet a cég.
Az OrangeWays a légi iparban már bevált, a foglalás időpontját figyelembe vevő árazási rendszert vezet be járatain az OrangeWays a következő hetekben. Ez azt jelenti, hogy megszűnik a fix áras rendszer, tehát a jegyek ára az adott járat telítettségétől függően, az idő előrehaladtával emelkedik majd. A rugalmas árazás a Budapest-Bécs szakaszon már működik, egyelőre tesztjelleggel – mondta Kovács Miklós.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.