2012. február 09., 09:502012. február 09., 09:50
Mint mondta, a vállalat jelenleg az állami támogatás kiutalására vár, miután az erre vonatkozó kérvényt még októberben benyújtották a pénzügyminisztériumban, a hatályos törvények ugyanis előírják azon külföldi befektetések állami finanszírozását, amelyek értéke meghaladja a 30 millió eurót, illetve több mint 300 munkahelyet biztosítanak.
A Bosch 2007-ben és 2009-ben épített balázsfalvi gyáraiban egyébként mintegy 800 személy dolgozik, a beruházások értéke meghaladja a 30 millió eurót. A vállalat tavaly nyáron 1,2 millió euróért vásárolta meg a már meglévő 23 hektáros térség mellett azt a héthektáros területet, amelyen az új, autóalkatrészek előállítására alkalmas gyár fog felépülni, a tervek szerint pedig 300 új munkahely létesül majd. Novemberben olyan híresztelések jelentek meg a sajtóban, amelyek szerint a Kolozs megyében tervezett beruházás miatt a Bosch felfüggeszti Fehér megyei munkálatait, Balázsfalva elöljárója azonban már akkor cáfolta az értesüléseket.
Az építkezési beruházások mellett egyébként a német cég segítségével a településen két éve újraindult a német nyelvoktatás, szakmai átképző programok, valamint lakóházak építésére alkalmas területek létesültek. A Bosch választása nem véletlenül esett a Fehér megyei helységre, a csoportnak ugyanis évtizedekre visszamenő kapcsolatai vannak a helyi IAMU vállalattal. A Bosch 1994 óta van jelen a román piacon, jelenleg mintegy 1100 személyt foglalkoztat balázsfalvi, bukaresti és temesvári egységeiben.
Ugyanakkor – amint arról beszámoltunk – Alin Tişe Kolozs megyei tanácselnök kedden jelentette be, hogy február 17-én írják alá a vállalattal kötött szerződést, amelynek alapján az önkormányzat 49 évre 21 hektárnyi területet bocsát a cég rendelkezésére a nemeszsuki Tetarom 3 ipari parkban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.