Fotó: Facebook/Tim Bishop
A szállítási infrastruktúrának prioritást kell élveznie minden kormány részéről – nyilatkozta csütörtökön Klaus Johannis államfő, aki a craiovai Ford-gyárba látogatott, ahol megkezdték az új EcoSport kisméretű szabadidő-autó (SUV) gyártását.
2017. október 12., 13:452017. október 12., 13:45
2017. október 12., 13:462017. október 12., 13:46
„A befektetések idevonzásában kulcsfontosságú szerepe van a helyi közigazgatásnak, és támogatom, hogy ez szabály legyen és ne kivétel. Mindannyian tudjuk, hogy az egyik legfontosabb követelmény a minőségi infrastruktúra biztosítása.
– nyilatkozta Johannis az Agerpres szerint.
Az államfő elmondta, az új Ford EcoSport modell bemutatója előtt találkozott a kormány képviselőivel, többek közt Mihai Tudose miniszterelnökkel, és tárgyaltak erről a témáról. „Beszélgetéseink során érintettük ezeket a témákat is, és minden erre vonatkozó ígéretet megkaptam” – mondta Johannis.
Az államfő hangsúlyozta, Romániának fontos rendeznie az infrastrukturális beruházásait, nem csak azért, hogy az autóipar vonzóbb és versenyképesebb legyen, hanem hogy a romániai lakosok hatékonyan és biztonságban utazhassanak az országban és Románia fejlődését biztos, egészséges alapokra helyezhessék.
Mihai Tudose miniszterelnök csütörtökön azt nyilatkozta, hogy
„Vannak olyan infrastrukturális munkálatok, amelyeknél már elindult a közbeszerzési folyamat, az odaítélés. Ebben a térségben is történnek dolgok. Ezt vállalta Románia. Románia pedig betartja vállalásait” – mondta Tudose a craiovai Ford gyár látogatása után.
A kormányfő szerint a Ford EcoSport modell bemutatása egy új fejezet a Ford gyár történelmében. A miniszterelnök elmondta, nem kis dolog, hogy egy ilyen méretű vállalatnak Romániában legyen gyára. „Büszkeség számunkra és remélem számukra is, hogy itt egy megfelelő gazdasági, társadalmi közeget találtak, hogy egy ilyen fontos lépést tegyenek meg, egy új modellt gyártsanak Craiován” – mondta Tudose.
A Ford Motor Co. csütörtökön kezdte meg az új EcoSport kisméretű szabadidő-autó (SUV) gyártását a craiovai összeszerelő üzemében.
Az európai piacot eddig az indiai Chennai üzem látta el az EcoSport modellel. „Egyre több vásárló érdeklődik az EcoSport és általában az SUV modellek iránt, így most jött el az ideje, hogy Európában is beindítsuk a gyártást” – mondta az MTI szerint Steven Armstrong, a Ford Motor Company EMEA (Európa, Közel-Kelet, Afrika) régióért felelős alelnöke.
A Ford európai SUV-értékesítése 2016-ban több mint 30 százalékkal növekedett, 2017 első nyolc hónapjában pedig a növekedés meghaladta a 27 százalékot. A SUV-modellek forgalmának növekedése új munkahelyeket is teremt a craiovai üzemben.
A Ford 2008 márciusában vette át az üzemet a Daewoo modelleket gyártó Automobile Craiova S.A. vállalattól. A Ford egymilliárd eurót meghaladó beruházásnak köszönhetően az üzem mostanra világszínvonalú autógyárrá vált.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!