Fotó: Facebook/Asociația Pro Infrastructură
„Egészen biztosan” elkészül az idei év végéig 60 kilométer autópálya – ígérte újfent hétfőn, a Capital gazdasági hetilap által szervezett, infrastrukturális fejlesztési témákat körüljáró konferencián Ştefan Ioniţă, a Közúti Infrastruktúráért Felelős Országos Társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
2018. március 26., 17:182018. március 26., 17:18
2018. március 26., 17:222018. március 26., 17:22
Hangsúlyozta, olyan szakaszokról van szó, amelyeken már igen előrehaladott a munkáltatok állapota. Mint az illetékes részletezte,
A Szászsebes–Torda sztrádából a 3-as és a 4-es szakaszt ígéri biztosra az útügyi társaság vezetője, ami 24 kilométert jelent, Lugos és Déva között pedig 22,5 kilométeren száguldozhatnak az autósok. Marosugra és Marosvásárhely között 10 kilométernyi aszfaltcsíkot ígér Ioniţă, aki szerint Marosugra és Aranyosgyéres közötti is megépül egy 3,6 százalékos szakasz, ám az idén még nem lesz bekapcsolva a „körforgásba”. „Az idén mintegy 60 kilométer készül el” – szögezte le a szakhatóság vezetője.
Amint arról korábban beszámoltunk, Viorica Dăncilă kormányfő is arról beszélt februrában, hogy Lucian Şova közlekedésügyi miniszter a tisztségével felel, ha az idei év végéig nem sikerül 60 kilométernyi autópályát átadni a forgalomnak.
– szögezte le. A miniszterelnök és a CNAIR-vezér által emlegetett 60 kilométernyi autópálya viszont messze elmarad az előző szociálliberális kormány közlekedésügyi miniszter, Felix Stroe által 2017 decemberében felvázolt sztrádaálmoktól: ő ugyanis akkor arra tett ígéretet, hogy 2018-ban 160 kilométer új autópályán közlekedhetünk. Igaz, a szakemberek rögtön elhessegették ennek a lehetőségét is, és a legoptimistább becslések is legtöbb fele ennyi sztrádát tartottak megvalósíthatónak.
Mint ismeretes, 2012, illetve 2013 volt az utolsó év, amikor az átadott kilométerek hossza meghaladta a 100 kilométert. 2017-ben mindössze 15 kilométer autópályát sikerült átadni. 2018-ban a dél-erdélyi A1-es autópálya Lugos és Déva közötti szakasza, valamint az A1-es és az észak-erdélyi A3-as pályát Szászsebes és Torda között összekötő autópálya épülhet meg. Ezeken a szakaszokon jutott ugyanis előrehaladott állapotba az útépítés.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!