2012. október 12., 08:232012. október 12., 08:23
A politikus a napokban Bogdan Aurescu külügyminisztériumi államtitkárral találkozott. Araz Azimov hangsúlyozta, a részletekről néhány hónap múlva, a decemberben esedékes parlamenti választások után tárgyalnak. Amint arról korábban a Krónika is beszámolt, néhány nappal ezelőtt Oleg Malginov nagykövettel az élen egy oroszországi küldöttség is tárgyalt a gazdasági miniszterrel, valamint Remus Vulpescuval, a privatizációs hatóság (OPSPI) elnökével a vegyipari üzem helyzetéről.
Az orosz fél később tagadta a sajtóban megjelent információkat, ez azonban érthető, figyelembe véve a tét fontosságát. Victor Ponta miniszterelnök még korábban úgy nyilatkozott, az orosz Tise-csoport komoly érdeklődést mutat a Râmnicu Vâlcea-i gyár iránt, az érdekelt fél azonban Dan Diaconescu „politikai cirkuszát” látva visszavonult, újabb licit esetén azonban ismét versenybe szállna. Az üzem privatizálásáig a gazdasági tárca kereskedelmi társaságokat hozna létre, és ezeken keresztül finanszírozná a vállalat újraindítását, illetve utalná át az alkalmazottak elmaradt bérét, a bankokon keresztül utalt összegeket ugyanis az Oltchimet korábban hitelező pénzintézetek azonnal lefoglalják.
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
A 2022-es energiaválságot követő csökkenés óta a tavalyi második félévben nőtt először a földgáz lakossági ára az Európai Unióban (EU); a legalacsonyabb árakat Magyarországon, Horvátországban és Romániában jegyezték.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.