A legnagyobb romániai fűszergyártókat felvonultató top 10-es listára felkerült vállalkozások fele Erdélyben tevékenykedik, köztük az iparág piacvezetője is.
2024. február 24., 21:102024. február 24., 21:10
A tíz legnagyobb romániai fűszergyártót a 2022-es üzleti adatok alapján rangsorolták. A Transilvaniabusiness.ro portál beszámolójából kiderül, a top 10 alkotói együttvéve csaknem 732 millió lejes üzleti forgalmat bonyolítottak le és 36,5 millió lejes nyereséget könyvelhettek el 2022-ben (a tavalyi adatok még nem állnak rendelkezésre). Mivel az említett vállalkozások 1027 alkalmazottat foglalkoztatnak, elmondható, hogy utóbbiak fejenként több mint 35 ezer lejes profitot termeltek.
A Supremia Grup néven 2000-ben – akkor még román tőkéből alapított, immár nemzetközi – cég nemcsak az ország, hanem Kelet-Európa legnagyobb hasonló jellegű élelmiszeripari vállalkozása: a csaknem 250 embert foglalkoztató cég termékei két kontinensen vannak jelen, a nyersanyagot 41 országból szerzik be. A Solina 2022-ben 197 694 998 lejes üzleti forgalmat és 4 475 552 lej nyereséget jegyzett.
A következő legnagyobb erdélyi topcéget a 10-es lista ötödik helyén találjuk (az Ilfov megyei Ion Moș, a Curtea de Argesen működő Fuchs és a bukaresti Kralex után). A brassói Sitemani Kft. – mely többek között a Casa Sibiană, Yoky, Mustardino márkaneveket birtokolja – 2022-ben 60 alkalmazottal rendelkezett, 38 441 770 lejes üzleti forgalmat bonyolított le és 1 178 138 lejes profitot termelt a Marius Teodor Sari tulajdonában lévő cég.
A pantelimoni Compania Indiilor Orientale Prod Kft. után a Szeben megyei Nagytalmácson üzemet működtető, amerikai–dán tulajdonban lévő FlavourStream Kft. következik: 33 munkással 27 609 231 lejes üzleti forgalmat bonyolítottak le, miközben profitjuk kimagasló, 5 063 179 lejes volt.
A Kolozs megyei Tőkepataka Em Salt Kft. nevű, román tulajdonban lévő cége csupán négy alkalmazottal valósított meg 27 534 948 lejes forgalmat és 3 000 451 lejes nettó nyereséget. A top 10-es lista utolsó helyén a bukaresti Aromatique Food áll. A Transilvaniabusiness.ro cikkében megjegyzik, ha a top 50-es listára tekintünk, azon 14, Erdélyben ténykedő gyártót találunk.
A korábbi 3,3 százalékról 1,4 százalékra módosította az Európai Bizottság (EB) pénteken közzétett jelentésében a román gazdaság 2024-es GDP-arányos növekedésére vonatkozó előrejelzését.
Elkezdték utalni a gazdáknak az aszálykárenyhítő juttatásokat – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Lapunknak nemrég falugazdász arra panaszkodott, hogy nem egységes kritériumok szerint mérték fel az aszálykárokat.
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
A bukaresti pénzügyminisztérium meghosszabbítja december 20-ig azt az időszakot, ameddig az adóamnesztiát igénybe vevők rendezhetik az adótartozásaikat – közölte csütörtökön Marcel Boloş tárcavezető.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti az utolsó lépést a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu kormányfő.
Idén január és szeptember között a napelemekkel termelt villamos energia mennyisége 2,93 milliárd kilowattóra volt, 58,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A nyers adatok szerint az idei harmadik negyedévben stagnált, a szezonálisan kiigazított adatok szerint pedig 0,2 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) 2023 harmadik negyedévéhez képest – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nagyon aktuális, de egyúttal sok kérdést felvető és bizonytalanság által övezett témára összpontosított a kolozsvári RMKT Bizniszvitamin elnevezésű rendezvénye, amely egy adóhatósági digitalizációs körképet igyekezett összerakni.
Az elmúlt héten szinte naponta emelkedtek a román 10 éves lejáratú román állampapírok hozamai.
Akárcsak tavaly ősszel, az idei hideg évszak kezdetén is azzal dicsekszenek a bukaresti hatóságok, hogy meghaladja a 100 százalékot Románia gáztározóinak a telítettsége. De hogyan lehetséges mindez? Szakember szolgált magyarázattal.
szóljon hozzá!