2009. augusztus 06., 11:142009. augusztus 06., 11:14
„Ebben az országban közel 800 ezer ember él, akinek legalább egymillió euró értékű vagyona van. Ők rendelkeznek a teljes reáljövedelem 23 százalékával” – mondta a politikus a Financial Times Deutschland (FTD) című üzleti-politikai lap tegnapi számában megjelent interjúban. Hozzátette: ennek a rétegnek, a szupergazdagoknak kellene oroszlánrészt vállalniuk a bankmentő csomag és a vállalkozásoknak megnyitott állami segélyalap okozta terhek viselésében.
A tervezett adó mértékét a vagyon alapján állapítanák meg. Megfizetni részletekben tíz év alatt lehetne, hogy ne okozzon nehézséget az érintetteknek. Német földön jelenleg is létezik vagyonadó, Trittin szerint azonban „most rendkívüli helyzet van”, és az egyszeri adó nélkül a válság költségeit szét kellene teríteni a társadalom egészén. „Akkor az átlagpolgárnak is a kasszához kellene fáradnia, így viszont a lakosság 99 százaléka mentesülne a terhek alól” – mondta a politikus.
A szeptember végi országos parlamenti választásokra készülő zöldpárt javaslata alapján a világméretű gazdasági válság további alakulásától függően fejenként 21 ezer és 36 ezer euró közötti összeget kellene fizetnie a németországi milliomosoknak a német Financial Times számításai szerint.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.