2010. március 26., 12:252010. március 26., 12:25
„A folyamatosan halasztott áremelésnek súlyos következményei lesznek az E.ON-ra és más vállalatokra nézve. Valószínűleg átszervezésekhez kell eszközölünk és csökkentenünk kell az alkalmazottak számát. Az eddigi felméréseink szerint 1700 személyt kell menesztenünk” - nyilatkozta pénteken Frank Hajdinjak, az E.ON Románia vezérigazgatója.
Mint mondta: a múlt év végén összesen 7400 alkalmazottjuk volt, ebből mindössze 5700-at tartanak meg. Az alkalmazottak száma várhatóan a következő két évben is csökken majd, míg becslésük szerint 6500 alkalmazottal maradnak.
Hajdinjak szerint amennyiben amennyiben az ANRE nem fogadja el a földgáz árának emelésére tett javaslatuk, a vállalatnak gondjai lesznek a raktárkészletek feltöltésével valamint a befektetések folytatásával, emellett pedig emelkedik a veszteségük is.
„Számításaink szerint 17 százalékkal kellene megemelni a földgáz árát, a villanyáramét pedig legkevesebb öt százalékkal” - véli a vezérigazgató.
Petru Lificiu ANRE-elnök kedden úgy nyilatkozott, a villanyáram ára jövő év januárjáig nem emelkedik, a földgáz ára pedig következő év áprilisáig legfennebb a múlt évi inflációs rátának megfelelően nőhet.
Az E.ON 2005-ben vásárolta meg a Distrigaz Nord gázszolgáltatót és az Electrica Moldova áramszolgáltató vállalatot. Ekkor 12500 alkalmazottja volt. A szolgáltató 1,4 millió ügyfelet lát el országszerte földgázzal és 1,3 milliónak biztosít villanyáramot Moldovában.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.