2013. február 28., 08:172013. február 28., 08:17
A polgármesteri hivatal a napokban hirdetett közbeszerzési eljárást a tatarozási és bővítési munkálatokra, a 600 négyzetméteres alapterületű épületre ugyanis emeletet is húznak, kicserélik a közműhálózatot, irodákat, illetve műhelyeket alakítanak ki, az udvaron pedig parkosítanak, és parkolókat építenek. A befektetés becsült értéke 2,4 millió lej áfa nélkül, a munkálatokat pedig jövő nyárra kell befejeznie a kivitelezőnek.
Az inkubátorház „benépesítése” lényegében a helyi kisiparos-kamara feladata lesz. „A tervek szerint tíz cégnek biztosítunk egyszerre helyet a központban, és amennyiben a jelentkezők száma meghaladja ezt, pályáztatás útján döntünk majd arról, ki költözhet be az inkubátorházba” – részletezte a Krónika érdeklődésére Koncz Andrea, a szatmárnémeti önkormányzat pályázati osztályának vezetője. Mint elmondta, a kezdő vállalkozók néhány hónapig vehetik igénybe a szolgáltatásaikat. Itt lényegében bérleti díj fejében használhatnak irodahelyiségeket, illetve műhelyeket.
A feltételek valószínűleg vonzóak lesznek majd a kezdő vállalkozások számára, mivel a tervek szerint a bérleti díjakat úgy szabják meg, hogy fedezni tudják belőle a rezsit és a fenntartási költségeket, így valószínűleg jóval a piaci ár alatt lesznek. A központ kialakítása egyébként egy több alpontból álló városfejlesztési tervcsomag részét képezi, amire összesen 17 millió eurót nyert a szatmárnémeti önkormányzat a Regionális Operatív Programból. A pályázatok szakszerű kivitelezése, illetve további városfejlesztési projektek elnyerése céljából a polgármesteri hivatal három fiatal, projektmenedzsment terén is képesítéssel rendelkező mérnököt alkalmazott, illetve felvett egy szakértőt az évek óta betöltetlenül álló, városi főépítészi posztra is.
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.