Nem mondott újat. Rovana Plumb szerint gyorsabb ütemben kell haladnia az autópálya-építésnek
Fotó: gov.ro
Ügyvivő szállításügyi miniszteri mandátumának legfőbb prioritása sokkal gyorsabb ütemben folytatni a sztrádaépítési szerződésekbe foglaltak gyakorlatba ültetését – jelentette ki szerdán Rovana Plumb.
2019. január 10., 11:112019. január 10., 11:11
A szállításügyi tárca vezetésével ideiglenesen megbízott, európai alapokért felelős miniszter azt mondta, egyrészt folytatni kell azokat a munkálatokat, amelyeket 2017-2018-ban elindítottak, másrészt újabb projekteket kell elkezdeni, „hiszen van egy közlekedési mestertervünk, amelyet az Európai Bizottság is elfogadott, és amelyhez tartanunk kell magunkat, hogy legyenek autópályák Romániában”. Plumb hozzátette,
az ilyen fejlesztésekről szóló szerződések is kivitelezésre várnak.
Rovana Plumb rámutatott, 5,8 milliárd euró áll Románia rendelkezésére a közúti, vasúti, valamint a vízi infrastruktúra fejlesztésére, az összeget már leszerződték, és mielőbb el kell kezdeni előkészíteni, majd kivitelezni a nagyszabású projekteket.
A szállításügyi tárca ügyvivő vezetője úgy véli, minden jelentős projektet, minőségi befektetést legalább hároméves felkészülési időszak előz meg. Ez érvényes az autósztrádákra és a regionális kórházakra is – mondta a miniszter, hozzátéve, utóbbiak felépítéséről nem mondtak le, de hosszú időt vesz igénybe a műszaki dokumentáció előkészítése.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
szóljon hozzá!