Külföldről is egyre többet rendel a romániai lakosság
Fotó: Pixabay.com
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetítette előre friss elemzésében a Packeta Romania globális digitális logisztikai platform.
2025. április 03., 15:592025. április 03., 15:59
Számításaik szerint a romániai fogyasztók magatartása egyre inkább a határokon átnyúló online vásárlások felé fordul, az ország kiemelkedik az európai uniós országok közül azzal, hogy a vásárlók nagy étvágyat mutatnak a külföldi rendelések iránt.
Gyakorlatilag a romániaiak azon európaiak közé tartoznak, akik a legtöbbet vásárolnak online külföldi felületekről. Kedvelt célpontok az ázsiai és a nyugat-európai webáruházak, a döntés mögött pedig a kedvezőbb árak és a nagyobb választék állnak – húzza alá az elemzés.
Amely szerint az online vásárlás élménye is kényelmesebbé vált, a romániaiak többsége az időtakarékosság miatt választja az internetes vásárlást, és egyre fontosabbak az olyan szolgáltatások, mint az ingyenes szállítás és a részletes termékleírások.
Az online vásárlás egyre nagyobb teret hódít Európában, és Románia sem maradt ki a digitális forradalomból: az elmúlt tíz évben az interneten vásárlók aránya közel négyszeresére nőtt az országban.
A Packeta Romania szerint a vállalkozások számára a szárazföldi, légi és tengeri határellenőrzések megszűnése jelentősen leegyszerűsíti az árutovábbítást, csökkentve a várakozási időt és a logisztikai költségeket. Ez a kedvező környezet pedig várakozásaik szerint ösztönzi mind az exportot, mind az importot, megkönnyítve az európai piacokra való bejutást és lehetőséget teremtve a helyi vállalkozások terjeszkedésére.
Másrészt a romániai üzletek mostantól könnyebben elérhetik a szomszédos országok közönségét, ami növelheti eladásaikat és nemzetközi láthatóságukat” – idézte a vállalat közleménye Alexandr Jeleascovot, a Packeta Románia ügyvezető igazgatóját.
A tavalyi évben hasított a Temu kínai webáruház Romániában, a többnyire ruházati cikkeket, kiegészítőket kínáló Sheinnel egyetemben napi nagyjából negyedmillió, Kínából érkezett csomagot szállítottak ki a futárszolgálatok.
Az elemzés szerint a határokon átnyúló online kereskedelem növekedése szorosan összefügg a következőkkel:
Rekordokat döntött 2024-ben az online árurendelés: a legnagyobb forgalmat az élelmiszerüzletek és a szexshopok bonyolították le. A Tazz platform felmérése szerint egy online-vásárlásra átlagosan 127 lejt költöttek.
Romániában 250 ezer üresen álló lakást tartanak nyilván a statisztikák. A lakástulajdonosok vagy nem tartózkodnak az országban, vagy hétvégi házakról, nyaralókról van szó, amelyek az év legnagyobb részében lakatlanok.
Új gyárat nyit Romániában egy német vállalat – jelentette be Marcel Ciolacu a kabinet szerdai ülésének elején. A kormányfő szerint az üzemben utasszállító repülőgépekhez fognak alkatrészeket gyártani.
A bukaresti kormány által az idei év első három hónapjában felvett hitelek összege 94 milliárd lej volt, ami 16,2 milliárd lejjel haladja meg a 2024 első három hónapjában regisztrált szintet – számolta ki a Profit.ro gazdasági szakportál.
A tavalyi negyedik negyedévben 2023 utolsó három hónapjához mérten a lakásárak 4,9 százalékkal, a bérleti díjak 3,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán bejelentette, hogy idén is folytatódik az Euro200 elnevezésű számítógép-vásárlási program.
A politikusoknak a romániai fejlődésüknek kedvező feltételeket kell teremteniük külföldi befektetők számára – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan ügyvivő államfő.
Az idei év első két hónapjában 5,62 milliárd euró volt a külkereskedelmi mérleg hiánya, 35,1 százalékkal nagyobb, mint 2024 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
Terv szerint halad Románia OECD-csatlakozásának folyamata, mivel a 25-ből már 13 bizottságban lezárta a tárgyalásokat, legutóbb a vállalatirányítási bizottságban – számolt be szerdán a Facebook-oldalán Marcel Ciolacu kormányfő.
Az Egyesült Államok országra szabott megállapodásokra törekszik az új amerikai vámok bejelentését követően számos állammal meginduló kétoldalú kereskedelmi tárgyalásokon – közölte a Fehér Ház szóvivője kedden.
Bár kedden valamelyest magához tért, az elmúlt időszak történései – főként a Donald Trump amerikai elnök által kivetett importvámok – megtépázták a Bukaresti Értéktőzsdét (BVB) is, amely negatív tartományba került.
szóljon hozzá!