Külföldről is egyre többet rendel a romániai lakosság
Fotó: Pixabay.com
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetítette előre friss elemzésében a Packeta Romania globális digitális logisztikai platform.
2025. április 03., 15:592025. április 03., 15:59
Számításaik szerint a romániai fogyasztók magatartása egyre inkább a határokon átnyúló online vásárlások felé fordul, az ország kiemelkedik az európai uniós országok közül azzal, hogy a vásárlók nagy étvágyat mutatnak a külföldi rendelések iránt.
Gyakorlatilag a romániaiak azon európaiak közé tartoznak, akik a legtöbbet vásárolnak online külföldi felületekről. Kedvelt célpontok az ázsiai és a nyugat-európai webáruházak, a döntés mögött pedig a kedvezőbb árak és a nagyobb választék állnak – húzza alá az elemzés.
Amely szerint az online vásárlás élménye is kényelmesebbé vált, a romániaiak többsége az időtakarékosság miatt választja az internetes vásárlást, és egyre fontosabbak az olyan szolgáltatások, mint az ingyenes szállítás és a részletes termékleírások.
Az online vásárlás egyre nagyobb teret hódít Európában, és Románia sem maradt ki a digitális forradalomból: az elmúlt tíz évben az interneten vásárlók aránya közel négyszeresére nőtt az országban.
A Packeta Romania szerint a vállalkozások számára a szárazföldi, légi és tengeri határellenőrzések megszűnése jelentősen leegyszerűsíti az árutovábbítást, csökkentve a várakozási időt és a logisztikai költségeket. Ez a kedvező környezet pedig várakozásaik szerint ösztönzi mind az exportot, mind az importot, megkönnyítve az európai piacokra való bejutást és lehetőséget teremtve a helyi vállalkozások terjeszkedésére.
Másrészt a romániai üzletek mostantól könnyebben elérhetik a szomszédos országok közönségét, ami növelheti eladásaikat és nemzetközi láthatóságukat” – idézte a vállalat közleménye Alexandr Jeleascovot, a Packeta Románia ügyvezető igazgatóját.
A tavalyi évben hasított a Temu kínai webáruház Romániában, a többnyire ruházati cikkeket, kiegészítőket kínáló Sheinnel egyetemben napi nagyjából negyedmillió, Kínából érkezett csomagot szállítottak ki a futárszolgálatok.
Az elemzés szerint a határokon átnyúló online kereskedelem növekedése szorosan összefügg a következőkkel:
Rekordokat döntött 2024-ben az online árurendelés: a legnagyobb forgalmat az élelmiszerüzletek és a szexshopok bonyolították le. A Tazz platform felmérése szerint egy online-vásárlásra átlagosan 127 lejt költöttek.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!