Online vásárlás. Egyre többen rendelnek számítógép vagy okostelefon segítségével
Fotó: Borbély Fanni
Rekordokat döntött 2024-ben az online árurendelés: a legnagyobb forgalmat az élelmiszerüzletek és a szexshopok bonyolították le. A Tazz platform felmérése szerint egy online vásárlásra átlagosan 127 lejt költöttek.
2025. január 16., 21:292025. január 16., 21:29
A nagyáruházak termékeit online kínáló kereskedelmi platformok közül 2024-ben a Tazz bonyolította le az egyik legjelentősebb romániai forgalmat. Az online áruház felmérést készített a tavalyi rendelések mérlegéről, amiből érdekes adatok derülnek ki a romániai fogyasztók vásárlási szokásairól.
Arányaiban a legnagyobb forgalmat azonban a szexshopok bonyolították, tavalyi kereskedésük 248 százalékkal haladta meg a 2023-as esztendőét: legtöbben potencianövelő tablettákat, síkosító szereket és afrodiziákumokat rendeltek.
A Tazz platform a legkeresett online-áruházak közé tartozik
Fotó: tazz.ro
Nem kell panaszkodjanak a nagyáruházak sem, egy év alatt az online forgalmuk 180 százalékkal bővült. Az online rendelt, és házhoz szállított élelmiszerek Tazz-toplistája: 1,2 millió ásványvíz, 700 ezer üdítő, 500 ezer palack tej, 260 ezer csomag tejtermék (elsősorban sajt és túró), valamint 230 ezer üveg, vagy dobozos sör.
2023-hoz képest 122 százalékkal nőtt a forgalma a bánsági megyeszékhelyen és környékén. A sorban a második Jászvásár, a harmadik Bukarest, negyedik Brassó, és a 2023-as forgalmat 16 százalékos növekedéssel meghaladó Kolozsvár sorban az ötödik.
Az online kereskedelem évről évre nő Romániában, az egyik legjelentősebb ugrást 2021-ben mérték. 2023-ban volt ugyan egy csökkenő trend, azonban 2024-ben az e-kereskedelem visszaszerezte piaci részesedését.
Az élelmiszerek és nem élelmiszer jellegű termékek online forgalma 2023-ban tovább csökkent az előző évhez képest, miután 2022-ben trendforduló következett be ebben a szegmensben – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból.
Európa-szerte riadóztatták az állategészségügyi hatóságokat, miután Németországban 37 év után ismét megjelent a ragadós száj- és körömfájás.
Nehéz év előtt áll a román mezőgazdaság, miután az agrárágazatban is megszüntették a munkavállalók adókedvezményit. A feketemunka elkerülése végett egy uniós direktíva alapján idéntől kiemelten fogják ellenőrizni a mezőgazdasági munkásokat.
Tánczos Barna pénzügyminiszter még az idén javaslatot kíván tenni a készpénzforgalom csökkentésére bizonyos területeken az adóelkerülés elleni küzdelem érdekében.
Idén további 100 000 külföldi vendégmunkás számára teszi lehetővé a romániai munkavállalást a kormány – számolt be a sajtónak a kabinet csütörtöki ülését követően Mihai Constantin.
Beruházási Bank hiteléből az NXP holland chipgyártó – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
Az amerikai GLGH Steel – a chicagói székhelyű befektetési alap, a Great Lakes Global Holdings (GLGH) leányvállalata – felvásárolja a romániai Artrom Steel Tubes kohászati kombinátot – írja az Economica.net a GLGH közleménye alapján.
Az elektronikus pénztárgépet használó kereskedők és szolgáltatók kártyás fizetéskor csak akkor kötelesek nyugtát nyomtatni, ha az ügyfelek ezt kérik – pontosított csütörtökön az Országos Adóhatóság (ANAF).
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) küldöttsége február 3–7. között Bukarestbe látogat – jelentette be csütörtökön a washingtoni székhelyű pénzintézet közép-, kelet- és délkelet-európai regionális képviselője, Geoff Gottlieb.
Tavaly novemberben októberhez képest 120 lejjel (2,3 százalékkal) 5388 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Sok a talány a több száz millió eurót „szétosztó” REPowerEU hőszigetelési, napelem- és akkumulátortelepítési pályázat körül a hétköznapi ember számára.
szóljon hozzá!