Romániában is elérhető mostantól a fix havidíj ellenében az archívumában több ezer filmet és sorozatot kínáló Netflix amerikai platform, amelyik egyébként az elmúlt években elkezdett saját produkciókat is gyártani.
2016. január 09., 15:372016. január 09., 15:37
Az első hónap mindenki számára ingyenes, mindössze regisztrálni kell ehhez a Netflixen. A tesztidőszak leteltével a romániai Netflix-felhasználónak háromféle előfizetés áll a rendelkezésére. A legolcsóbb havi 7,99 euró, amiért egyetlen képernyőn lehet nézni a rendelkezésre álló tartalmakat. A standard előfizetésért 9,99 eurót kell lepengetni, ez lehetővé teszi már a HD-minőséget, illetve egyidőben két képernyőn lehet filmeket vagy sorozatokat nézni.
A prémium kategória 11,99 euróba kerül, ez viszont már Ultra HD-minőséget kínál, és négy képernyőn lehet egyidőben filmet nézni. A Romániában is megtekinthető sorozatok között találjuk a Dextert, A zöld íjászt (Arrow), a Spartacus-sorozatokat, a Better Call Sault vagy a Hannibalt.
A Netflix szolgáltatásainak megjelenése a romániai piacon egy világszintű terjeszkedési stratégia része. 2015 októberében a Netflix közel 70 millió előfizetőről számolt be, akik közül több mint 43 millióan az Amerikai Egyesült Államokban fizettek elő. A platformot 1997-ben indították útjára az Egyesült Államokban, jelenleg több ezer filmet és tévésorozatot tartalmaz archívuma, és az elmúlt években elkezdett saját tartalmat is előállítani.
A Netflix igazi erővé avanzsált Hollywoodban az olyan nagyon népszerű és elismert sorozatoknak köszönhetően, mint a Kártyavár (House of Cards) vagy az Orange is the New Black. A neves sztárok között, akik kötöttek már együttműködési szerződést a Netflixszel, ott találjuk Angelina Jolie-t, Adam Sandlert, Leonardo DiCapriót, valamint Mark és Jay Duplasst.
Egybehangzó bukaresti sajtóértesülések szerint pénzügyi tranzakciós illeték is szerepel a költségvetési hiány csökkentését célzó, a közös kormányzásra készülő pártok által figyelembe vett intézkedések között.
Az év első négy hónapjában 17 253 vállalkozás szűnt meg Romániában, 6,81 százalékkal több, mint 2024 ugyanezen időszakában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közzétett adataiból.
Magyarország hamarosan visszanyerheti a ragadós száj- és körömfájással kapcsolatos mentességi státuszát az Európai Unión belül – jelentette be Nagy István agrárminiszter.
A gépjárműpark villamosítása terén elért uniós eredmények interaktív bemutatását célozza az Európai Autógyártók Szövetségének új internetes platformja, mely többek között azt is összesíti, mennyibe kerül a villanyautók töltése egy-egy tagállamban.
A pénzügyminisztérium adatai szerint tavaly 12,4 milliárd lej, azaz 2,4 milliárd eurónak megfelelő összegű pótlékot fizettek ki a közszférában – irányította rá a figyelmet pénteken a Hotnews.ro hírportál.
Az idei első negyedévben az euróövezetben 0,2 százalékkal nőtt, az EU-ben pedig stagnált a foglalkoztatási ráta, negyedéves összevetésben pedig a tagállamok közül Romániában csökkent a legnagyobb mértékben ez a mutató.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) olyan adóreform-csomagot javasol Románia számára, amely az adóterheket a munka adóztatásáról (beleértve a társadalombiztosítási járulékokat is) a fogyasztásra és kisebb mértékben a tőkére kivetett adókra helyezi át.
A kolozsvári táblabíróság felfüggesztette a környezetvédelmi engedélyét az energetikai szempontból egész Erdély számára kiemelten fontos ratosnyai vízerőműnek.
Románia legnagyobb villamosenergia-termelő társasága messze a legolcsóbb áramot kínálja a lakosságnak a villanyszámla-ársapka júliusi eltörlése után, viszont hiába irányít mindenkit a Hidroelectricához még az energiaügyi miniszter is.
Az Európai Bizottság szerdán közzétett országspecifikus ajánlásában arra kérte az Európai Unió Tanácsát, állapítsa meg, hogy Románia nem tett hatékony intézkedéseket a költségvetési hiány csökkentésére.
szóljon hozzá!