Fotó: gov.ro
A régió energiaügyi minisztereivel találkozott csütörtökön a Victoria-palotában Nicolae Ciucă miniszterelnök. Az energiaügyi miniszterek egy nemzetközi gázügyi konferenciára gyűltek össze Bukarestben, amelyen a résztvevő országok közötti együttműködésről volt szó az energiabiztonság megerősítése érdekében.
2022. szeptember 22., 15:212022. szeptember 22., 15:21
A miniszteri találkozón részt vett Virgil Popescu román energiaügyi miniszter, Andrei Spînu, a Moldovai Köztársaság miniszterelnök-helyettese, infrastrukturális és regionális fejlesztési minisztere, Kostas Skrekas, Görögország környezetvédelmi és energiaügyi minisztere, Parviz Shahbazov, az Azerbajdzsáni Köztársaság energiaügyi minisztere, Rossen Hristov, Bulgária energiaügyi minisztere, Alparslan Bayraktar, Törökország energiaügyi és természeti erőforrások minisztériumának tárcavezető-helyettese, Mykola Kolisnyk, Ukrajna energiaügyi miniszterhelyettese, Sztáray Péter, Magyarország Külgazdasági és Külügyminisztériumának államtitkára és George Chikovani, a grúz JSC Georgian Oil and Gas Corporation vezérigazgatója.
A román miniszterelnökkel tartott találkozón az állampolgároknak és üzleti szférának szükséges gázmennyiség biztosításáról volt szó. A kormány beszámolója szerint Ciucă miniszterelnök arról tájékoztatta az energiaügyi minisztereket, hogy Románia jelentős mennyiségű földgázzal rendelkezik.
másrészt megoldások keresése a nyugat-európai erős gazdaságok támogatására, mert ezek jólététől függ a mi térségünk gazdasága is” – idézi az Agerpres a kormányfőt.
A résztvevők a földgázszállítás új alternatíváiról beszéltek, Törökország és Görögország kikötőin keresztül, és elhangzott, hogy szükség van az összekapcsolt, föld alatti villamosenergia-átviteli kábel megvalósítására Azerbajdzsán – Grúzia – Románia – Magyarország útvonalon.
– mutat rá a kormány közleménye.
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
1 hozzászólás