2012. október 24., 13:272012. október 24., 13:27
A MOL-csoport működési régióiban, azaz Európában, Közel-Keleten és Afrikában a MOL a 15. legjelentősebb integrált olaj- és gázipari vállalat, míg az összes vállalkozást tekintve 33. a rangsorban ugyanebben a régióban.
A Platts 2002 óta globális, régiós és iparági rangsort állít fel a vállalatok pénzügyi teljesítménye alapján. A Top 250-es lista mára a vállalatok világpiaci és gazdasági szerepének meghatározó szakmai rangsorává vált. A McGraw-Hill-csoport tagjaként működő hírügynökség eszközértékük, bevételül, hasznuk és megtérülés alapján vizsgálja a világ energiavállalatait. A rangsorban résztvevő 250 cég mindegyike minimum 4 milliárd dolláros eszközértékkel rendelkezik.
A több mint 100 esztendős múltú Platts a világ egyik meghatározó energia- és fémipari információszolgáltatója. A New York-i székhelyű szolgáltató az iparág 15 jelentős városában működtet irodát, és rendszeres hírei, kutatásai, adatszolgáltatásait és elemezéseit az egész világon követik.
A MOL-csoport Közép Európa egyik vezető nemzetközi integrált olaj- és gázipari vállalata, működése 40 országot érint Európában, a Közel-Keleten, Afrikában és a FÁK tagállamaiban. A MOL-csoportban 31 000 munkavállaló dolgozik világszerte. A csoport jelenleg 11 országban végez szénhidrogén-kutatási tevékenységet és hét országban folytat kitermelést. Öt kőolaj-finomítót és két petrolkémiai gyárat üzemeltet Magyarországon, Szlovákiában, Horvátországban és Olaszországban. Több mint 1700 töltőállomással rendelkezik Közép-és Délkelet-Európában, 11 országban, nyolc márkanév alatt.
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
A 2022-es energiaválságot követő csökkenés óta a tavalyi második félévben nőtt először a földgáz lakossági ára az Európai Unióban (EU); a legalacsonyabb árakat Magyarországon, Horvátországban és Romániában jegyezték.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.