Behajtani szabad. Az adóhivatal minden eszközt bevet annak érdekében, hogy a lehető legtöbb adót sikerüljön begyűjtenie
Fotó: Pinti Attila
Az állami költségvetés bevételeinek növelése érdekében elengedhetetlen az adóhatóság digitalizációja; az intézmény a mesterséges intelligenciát is használni fogja, mert „senki sem dolgozik már tollal” – nyilatkozta kedd este a miniszterelnök.
2024. május 15., 11:292024. május 15., 11:29
Marcel Ciolacu a Digi24 televíziónak nyilatkozva elmondta, tavaly kormányának sikerült visszaszorítania a deficitet a GDP 5,6 százalékára, és
A miniszterelnök az Agerpres szerint hangsúlyozta, hogy
„Egyértelmű tehát, hogy szoftverekre van szükségünk (...) Korszerűsíteni kell, mert szorít az idő” – szögezte le Ciolacu. Hozzátette, az adóhatóság a mesterséges intelligenciát is használni fogja, mert „senki sem dolgozik már tollal”.
A korszerűsítésre már csak azért is szükség van, mert az adócsalás mértéke még mindig hatalmas.
Adrian Câciu beruházásokért és európai uniós projektekért felelős miniszter szerdán a Prima News-nak nyilatkozva kijelentette:
Emlékeztetett: az uniós helyreállítási tervben (PNRR) egyértelműen rögzítették: az adóbevételek növekedésének el kell érnie a GDP 2,5 százalékát.
Hozzátette: ha az ANAF difitalizálási folyamata a jelenlegi üzemben folytatódik, akkor ez megvalósítható.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!