Fotó: Barabás Ákos
A konszolidált költségvetés bevételei 29,941 milliárd lejjel, a kiadások 32,591 milliárd lejjel nőnek, az államháztartás hiánya pedig 2,649 milliárd lejjel lesz nagyobb a költségvetés-kiigazítás csütörtökön közzétett tervezete szerint.
2022. augusztus 11., 20:462022. augusztus 11., 20:46
2022. augusztus 11., 22:342022. augusztus 11., 22:34
A tervezet szerint az állami költségvetés bevételei 21,493 milliárd lejjel, a kiadások pedig 26,447 milliárd lejjel emelkednek – írja az Agerpres.
A bevételek növekedéséhez főleg a profitadóból, más adókból és illetékekből, az áfából és a jövedéki adóból származó bevételek járulnak hozzá, míg a kiadási oldalon a személyi költségek, a javakkal és szolgáltatásokkal járó költségek és a kamatköltségek nőnek a legnagyobb mértékben.
A Különleges Távközlési Szolgálatnak (STS) 151 millió lejjel kevesebből kell gazdálkodnia idén – írja elő a tervezet.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
szóljon hozzá!