Fotó: Erdély Bálint Előd
Tánczos Barna pénzügyminiszter még az idén javaslatot kíván tenni a készpénzforgalom csökkentésére bizonyos területeken az adóelkerülés elleni küzdelem érdekében. Az RMDSZ-es tárcavezető azt is kérni fogja a parlamenttől, hogy módosítsa a fizetésképtelenségi törvényt, hogy ezt az eszközt ne lehessen többé adófizetési kötelezettség elmulasztására felhasználni.
2025. január 16., 18:192025. január 16., 18:19
Tánczos Barna a készpénzforgalom visszaszorításáról a Digi 24 hírtelevízió szerda esti műsorában nyilatkozott.
Amikor a műsorvezető arról faggatta, hogy fontolgatja-e a készpénzes tranzakciók felső határáról szóló tárgyalások folytatását, a pénzügyminiszter emlékeztetett arra, hogy ennek alkotmányos akadályai vannak, de azt mondta, hogy továbbra is látja a készpénzfizetések csökkentésének lehetőségét.
A kizárólag kártyás fizetésre való áttérés mind a beszedési költségek, mind a személyzeti költségek csökkenését jelentené.
A készpénzhasználat továbbra is alapvető fontosságú Romániában – mutat rá elemzésében a Román Nemzeti Bank (BNR).
Tánczos Barna elmondta, hogy a készpénzes adófizetés elhagyása mellett, amelyet még erre az évre kilátásba helyezett, néhány meghatározott tevékenységi területen a készpénzes tranzakciók megszüntetését fogja javasolni.
– idézte a tárcavezető televíziós nyilatkozatát a Hotnews.ro hírportál.
Visszakozni kényszerült a kormány a készpénzhasználat korlátozását célzó törvény kapcsán: Marcel Ciolacu miniszterelnök kedden bejelentette, hogy a kormány következő ülésén felülvizsgálja készpénzlimitre vonatkozó javaslatokat.
A pénzügyminiszter elmondása szerint
amelyek összegét mintegy 124 milliárd lejre becsülte, de meglátása szerint ennek csak egy kis részét lehet még behajtani az állami költségvetés számára.
olyan cégekről van szó, amelyek csődbe mentek vagy a fizetésképtelenség különböző stádiumaiban vannak. A 124 milliárdból 19 milliárd az állami vállalatoknál van, a többi a magánszektorban. Be kell zárnunk azokat a kiskapukat, amelyeken keresztül egyesek fedezékbe húzódnak, amikor az adóhatóság üldözi őket. Néhányan visszaélnek a fizetésképtelenséggel. A fizetésképtelenségről szóló törvényt meg kell változtatni” – szögezte le Tánczos Barna.
A 2025-ös év legyen a józan ész éve, amely a kiszámíthatóság és a közös felelősség, közös teherviselés, a szolidaritás éve – jelentette ki a Krónikának adott interjúban Tánczos Barna pénzügyminiszter, helyettes kormányfő.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
2 hozzászólás