Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Meghatározott időre felfüggesztik a hatóságok azoknak a cégeknek a tevékenységét, amelyek nem tartják be a koronavírus-járvány terjedésének megfékezése érdekében bevezetett korlátozásokat – jelentette be a szerdai kormányülés végén Florin Cîțu miniszterelnök. Elsősorban vendéglőkről és klubokról van szó, amelyek esetében a mostanáig kirótt bírságok nem bizonyultak hatásosnak.
2021. február 03., 16:302021. február 03., 16:30
A kormányfő elmondása szerint az országos katasztrófavédelmi operatív törzs (CNSU) tett javaslatot egy jogszabálytervezetre, ami az óvintézkedésekre fittyet hányó cégek tevékenységének felfüggesztését célozza meg.
– fogalmazott a miniszterelnök. Arra a kérdésre, hogy azokról a vendéglőkről és klubokról van-e szó, amelyek nem függesztették fel működésüket, Cîțu igennel válaszolt. Mint mondta, az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy a bírság nem elég, „módosítani kell a játékszabályokat”. Jelezte: a bírságok összegét nem kívánják megemelni, ha már amúgy sem bizonyultak hatékonynak.
Amikor arról faggatták, hogy mekkora időszakra függeszthetik fel a kereskedelmi egységek tevékenységét, a kormányfő közölte, ő maga legalább kéthetes szünetet rendelne el. „Ez csak az én javaslatom, a CNSU javasolta a jogszabálytervezetet, én pedig kezdetnek kéthetes időszakot javaslok” – fejtette ki.
Arra a kérdésre, hogy célkeresztbe kerülnek-e a templomok is, amelyek között szintén akadt olyan, amely nem tartotta be az óvintézkedéseket, Cîțu azt mondta, a javaslat kizárólag a kereskedelmi egységekre vonatkozik.
Több mint 1,2 milliárd lejt fordít a kormány a tömegközlekedés korszerűsítésére – jelentette be a csütörtöki kormányülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Megközelítőleg 100 millió eurós állami támogatást nyújt a kormány a Nokian Tyres nagyváradi üzemének. Az erről szóló határozatot csütörtöki ülésén hagyja jóvá a kabinet.
Csütörtökön nyílik meg a forgalom előtt a moldvai (A7-es) autópálya első, 11 kilométer hosszú szakasza – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Különleges reklámhadjárat keretében Nagy-Britanniában népszerűsíti turisztikai célpontként Románát a bukaresti gazdasági minisztérium.
A romániai hiteligénylők 500–800 lejjel, vagyis 100–150 euróval magasabb banki törlesztőrészletet fizetnek, mint a szomszédos európai uniós országokban élők – derül ki a román hitelpiacon működő AVBS Broker de Credite cég elemzéséből.
Elutasította szerdán az Európai Unió Bírósága (EUB) a Wizz Air keresetét, amelyet a Tarom állami légitársaságnak megítélt román állami támogatásról szóló határozat ellen nyújtott be.
A romániai lakosság egyharmada tervezi, hogy legalább 1000 lejt költ a 2024-es fekete pénteken, de több mint 43 százalékuk azt állítja, hogy nincs félretett pénze, hanem a fizetésére vagy a hitelekre támaszkodik – derül ki egy felmérésből.
Az eMAG csoporthoz tartozó futárcég, a Sameday, becslései szerint regionális szinten – Románia, Bulgária, Magyarország – több mint 40 százalékkal nő idén a fekete pénteken kézbesített csomagok száma a tavalyi évhez képest.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
szóljon hozzá!