A bankfelvásárlás révén az olasz UniCredit a harmadik legnagyobb szereplővé válik a romániai pénzpiacon
Fotó: Pixabay.com
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
2024. november 04., 18:032024. november 04., 18:03
A tranzakció értéke 255 millió euró, plusz az UniCredit romániai leányvállalata, az UniCredit Bank SA alaptőkéjének 9,9 százaléka, aminek fejében az UniCredit megszerezte az Alpha Bank Románia SA részvényeinek 90,1 százalékát a bankfelvásárlás révén. Az Alpha Bank Románia korábbi kizárólagos tulajdonosa a görög Alpha Services and Hondings SA volt.
A tranzakció lezárultával elkezdődik az Alpha Bank Románia integrálása az UniCredit csoportba, ami a tervek szerint 2025 második félévében ér majd véget. „Ez az Alphával való stratégiai partnerségünk döntő lépése, mely lehetővé teszi, hogy növeljük jelenlétünket az országban. (…)
– nyilatkozta Andrea Orcel, az UniCredit vezérigazgatója. A felvásárlás révén az olasz UniCredit Bank a harmadik legnagyobb szereplővé válik a romániai pénzpiacon. A Román Nemzeti Bank (BNR) adatai szerint 2023-ban az Unicredit az aktívumai alapján 8,43 százalékos piaci részesedéssel rendelkezett, az Alpha Bank pedig 2,93 százalékossal Romániában. A piacvezető az OTP Romániát felvásárló Transilvania Bank volt 20,15 százalékkal, a második pedig a BCR 13,44 százalékkal.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!