Fotó: Makkay József
Az erdélyi autópályaépítések kapcsán Sorin Grindeanu szállításügyi miniszter szombaton Gyulafehérváron kijelentette, nagyon fontos az infrastruktúra fejlesztése, de emellett az is, hogy a munkát jól végezzék el. A szaktárca vezetője szerint Romániában jelenleg 600 km autópálya és gyorsforgalmi út épül.
2023. február 11., 16:182023. február 11., 16:18
2023. február 11., 16:402023. február 11., 16:40
A Gyulafehérvárra látogató tárcavezetőt az újságírók a február eleji incidenssel kapcsolatban kérdezték, amikor az A10-es jelzésű autópálya Szászsebes felől Torda irányába tartó sávján, a 15-ös és a 16-os kilométer közötti szakaszon beszakadt az út. Grindeanu rámutatott, a munkálat még garancia időszakban van, így az építkezési vállalat saját költségén fogja elvégezni a javítási munkálatokat, de nyomatéskoította: azt szeretné, hogy minél kevesebb ilyen incidens forduljon elő. Elmondása szerint
A forgalmat február elsejétől állította le 30 napra a CNAIR az építő cég kérésére az A10-es sztráda Szászsebes felől Torda irányába tartó, körülbelül 1 kilométer hosszú szakaszán. A javítási munkálatok várhatóan egy hónapig tartanak és a kivitelező költségén hajtják végre, ugyanis a tavaly átadott útszakasz még garancia alatt áll, tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
Gyulafehérvári sajtóértekezletén Sorin Grindeanu arról is beszélt, hogy Románia 2007. január elsejei csatlakozása óta a 2014-2020-as európai uniós költségvetési ciklusban fordult elő először, hogy a szállításügyi infrastruktúra-fejlesztésre megpályázható teljes összeget lehívta Románia. A tárcavezető szerint tavaly 10, 3 milliárd eurót tudott az ország útépítésekre költeni. ,,Jelenleg 600 km autósztráda és gyorsforgalmi út épül az országban, és az előkészítés különböző fázisaiban található további 340 km” – fogalmazott a szállításügyi miniszter.
Különösen hideg időre, szélre és csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország egész területére.
Szobrot avatnak szombaton szülőfalujában, a Kolozs megyei Magyargyerőmonostoron Gyarmathy Zsigáné Hory Etelkának, akit „Kalotaszeg nagyasszonyaként”, népi kultúra, a hímzés, viselet és népművészet lelkes kutatójaként, továbbadójaként tisztelnek.
Több százan vettek részt azon a felvonuláson, amelyet pénteken este szerveztek civilek Kolozsvár központjában. A demonstráció részvevői annak fontosságát hangsúlyozták, hogy Románia az államfőválasztást követően is megőrizze európai elkötelezettségét.
Ismét alábbhagyott a lelkesedés a Kolozs megyében épülő gyorsforgalmi út esetében, mely Tordatúr közelében köti majd össze az észak-erdélyi autópályát a rendkívül forgalmas DN1-es főúttal.
Az identitásunk, az önazonosságunk, a kultúránk, a hagyományaink és a történelmünk az, ami mindvégig összeköt bennünket – jelentette ki Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó pénteken Szatmárnémetiben.
Nicuşor Dan államfőjelölt megválasztására buzdítanak nyílt levélben a romániai rockzene területén tevékenykedők: zenészek, szervezők, újságírók és fotósok.
A 753 tonnás turbinát szállító gigaszállítmány hossza 118 méter, szélessége 6, magassága 5,4 méter, és majdnem egy hét alatt teszi meg a közel 200 kilométeres távolságot.
George Simion letartóztatja Klaus Iohannist, illetve a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ összes képviselőjét, és elveszi a házukat – áll egy névtelen levélben, amelyet több nagyszebeni postaládában is elhelyeztek.
Évek óta fesztiválozom, így bátran kijelenthetem, hogy a Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál mindig ugyanolyan, de számomra most nagyon más.
Nagyszabású migrációellenes akciókat szervezett a határrendészet két napon át Arad megyében, a román–magyar határhoz közeli utakon, amelyeken a magyar és a német rendőrség munkatársai is részt vettek.
szóljon hozzá!