Fotó: Makkay József
Az erdélyi autópályaépítések kapcsán Sorin Grindeanu szállításügyi miniszter szombaton Gyulafehérváron kijelentette, nagyon fontos az infrastruktúra fejlesztése, de emellett az is, hogy a munkát jól végezzék el. A szaktárca vezetője szerint Romániában jelenleg 600 km autópálya és gyorsforgalmi út épül.
2023. február 11., 16:182023. február 11., 16:18
2023. február 11., 16:402023. február 11., 16:40
A Gyulafehérvárra látogató tárcavezetőt az újságírók a február eleji incidenssel kapcsolatban kérdezték, amikor az A10-es jelzésű autópálya Szászsebes felől Torda irányába tartó sávján, a 15-ös és a 16-os kilométer közötti szakaszon beszakadt az út. Grindeanu rámutatott, a munkálat még garancia időszakban van, így az építkezési vállalat saját költségén fogja elvégezni a javítási munkálatokat, de nyomatéskoította: azt szeretné, hogy minél kevesebb ilyen incidens forduljon elő. Elmondása szerint
A forgalmat február elsejétől állította le 30 napra a CNAIR az építő cég kérésére az A10-es sztráda Szászsebes felől Torda irányába tartó, körülbelül 1 kilométer hosszú szakaszán. A javítási munkálatok várhatóan egy hónapig tartanak és a kivitelező költségén hajtják végre, ugyanis a tavaly átadott útszakasz még garancia alatt áll, tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
Gyulafehérvári sajtóértekezletén Sorin Grindeanu arról is beszélt, hogy Románia 2007. január elsejei csatlakozása óta a 2014-2020-as európai uniós költségvetési ciklusban fordult elő először, hogy a szállításügyi infrastruktúra-fejlesztésre megpályázható teljes összeget lehívta Románia. A tárcavezető szerint tavaly 10, 3 milliárd eurót tudott az ország útépítésekre költeni. ,,Jelenleg 600 km autósztráda és gyorsforgalmi út épül az országban, és az előkészítés különböző fázisaiban található további 340 km” – fogalmazott a szállításügyi miniszter.
A kolozsvári Házsongárdi temetőben nyugvó zenészekre, népzenekutatókra, zenetudósokra emlékeztek muzsikaszóval pénteken az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány által szervezett zenés sétán. Képriport.
Kabai József fogtechnikust, Tőkés László első temesvári bizalmasát a Securitate is beszervezte a besúgói sorába, helyzetét azonban a lelkésznek is „meggyónta”.
A Kolozs Megyei Tanács vissza nem térítendő európai uniós finanszírozást nyert a csucsai Boncza-kastély és Ady-emlékház felújítására. Az önkormányzat most 8,5 millió eurós költségvetést emleget.
Teljesen átépítik a temesvári Gyermekpark és a Ligeti út melletti gyalogoshidat Temesváron. Az építmény új környezetet is kap, emellett biciklisávot is kialakítanak az új hídon – közölte pénteken a bánsági nagyváros polgármesteri hivatala.
Kolozsváron, az Erdélyi Református Múzeumban nyílt meg csütörtökön, a reformáció ünnepén az erdélyi református kollégiumok 400 éves múltját bemutató vándorkiállítás, amely közel egy éven át lesz látogatható.
Hamarosan befejeződnek Nagyvárad agglomerációs körgyűrűje Nagyürögd és Félixfürdő közötti első szakaszának kivitelezési munkálatai, két hét múlva már meg is nyithatják a forgalom előtt – tájékoztatott a Bihar megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Jeles magyar közéleti személyiségek, 1848-as honvédtábornokok, a 20. század elejének ünnepelt színészei, második világháborúban elesett katonák csontjait rejtik és rejtették az aradi temetők.
Nagyszeben polgármesteri hivatala együttműködést kötött a román állami vasúttársasággal (CFR) a helyiérdekű vasút (HÉV) beindítása érdekében.
Medvebiztos kukák, szigorú élelmiszer-tárolási szabályok a kempingekben és a medvék fotózás céljából történő csalogatásának visszaszorítása – ez csak néhány módja annak, amivel Kanada sikeresen korlátozza a medvék és az emberek közötti interakciókat.
Idén június 3-ától október 31-éig 103 megbetegedést okozott Romániában a nyugat-nílusi vírus, és 20 haláleset történt – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
szóljon hozzá!