Fotó: Barabás Ákos
Egyre nehezebben tudnak gazdálkodni az önkormányzatok a kormánytámogatásokból. Korodi Attila képviselő szerint egyéni megoldásokkal próbálják pótolni a hiányosságokat.
2018. január 31., 16:002018. január 31., 16:00
Tavaly 770 ezer lejt kapott Bodok önkormányzata a személyi jövedelemadó visszaosztásából, idén viszont egy lejt sem, ilyen körülmények között az sem kizárt, hogy kénytelenek lesznek éjféltől hajnalig lekapcsolni a közvilágítást – mondta el a Krónikának Fodor István polgármester. Rámutatott, még a kilencvenes évek elején fordult elő, hogy az éjjeliőr éjfélkor lekapcsolta a közvilágítást, majd hajnali ötkor gyújtotta meg újra az utcai lámpákat, a reggel hét órakor érkező polgármester pedig újra kikapcsolta.
Fodor István elmondta, augusztus végéig van fedezetük a hivatal alkalmazottainak fizetésére, attól tart, hogy a különböző pályázataik önrészére félretett pénzhez kell nyúljanak, hogy a béreket kiadják.
Bodoknak jelenleg két pályázata van folyamatban, Leader program révén is szerettek volna egy multifunkcionális gépet vásárolni, de ha nem lesz pénzük önrészre, kénytelenek lesznek lemondani a terveikről. Bodok egyedüli romániai településként a nemzetközi fogathajtó-versenyek naptárában is szerepel, A kategóriás világbajnoki kvalifikációra alkalmas versenyeket szerveznek, de erre is pénz kell.
Hozzátette, egyelőre a 2016-os sarokszámokkal dolgoznak, az alapján kapják a finanszírozást az önkormányzatok, ám a nyári költségvetés-kiegészítésre már összesítik a tavalyi számokat, és az alapján pótolják a működésre szánt pénzt. Az igaz, hogy az önkormányzatok a költségvetési törvény értelmében a tavaly félretett pénzek, vagyis a tartalék felét be kell majd tegyék a működési költségekhez, mondta a politikus, ám hozzátette, ha egy- egy község bajba jut, próbálnak egyéni megoldásokat találni.
A brassói városháza arra kényszerítette a bérelhető elektromos rollerek üzemeltetőit, az Ubert és a Boltot, távolítsák el ezeket a járműveket a település utcáiról, miután ezt a szolgáltatást meghatározatlan időre felfüggesztették – írta a helyi sajtó.
Több erdélyi síközpontban már beindították a hóágyúkat, miután megérkeztek a síszezonkezdethez nélkülözhetetlen mínusz fokok, így a működtetők és a sízés szerelmeseinek reményei szerint hamarosan megnyitnak a legnépszerűbb pályák.
Hatalmas érdeklődés övezte a hétvégi 24 órás jótékonysági futást Nagyváradon, amely a „Védett szívek, biztos jövő” szlogennel meghirdetett projekt része. A cél, hogy minél több helyi iskolát el tudjanak látni életmentő automata defibrillátorokkal.
Arad megyében az öt polgármesteri tisztség mellett egyelőre három alpolgármesteri tisztséget szerzett a magyar érdekvédelmi szervezet, az aradi sorsa a következő választási eredményektől függ.
Szeles idő várható szerdán szinte a fél országban; ugyanakkor szerdától szombatig sokfelé előfordulhat csapadék, a hegyekben havazásra lehet számítani – tájékoztatott kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Iskolabusz és személygépkocsi ütközött össze kedd reggel Krassó-Szörény megyében, az 582-es megyei út Székul és Kuptorja települések közötti szakaszán, egy gyermek és egy nő megsérült.
Tizenhat autó érintett abban a tömegbalesetben, amely kedd reggel történt Gyulafehérvár egyik utcáján.
Százezer lejre bírságoltak a közlekedésrendészet munkatársai az elmúlt hétvégén Szilágy megye településein. Az ellenőrzések során a gépkocsivezetők mellett sok gyalogos és rollerrel helytelenül közlekedő is büntetést kaptak a Szilágyságban.
Nagy érdeklődés övezte a Jövőnk a Szórványban Egyesület által második alkalommal megrendezett, anyanyelvű tájékoztatóval kiegészített egészségügyi programot, amelyet a hétvégén tartottak Bethlenszentmiklóson.
Hétfőn több mint 900 személyt – tanulókat, tanárokat, adminisztratív és kisegítő személyzetet – evakuáltak három nagybányai oktatási intézményből, miután erős gázszagot észleltek az épületekben.
szóljon hozzá!