Fotó: Facebook/Universitatea TRANSILVANIA din Brasov
A brassói Transilvania Egyetem (UniTBv) egy sor olyan intézkedés bevezetéséről döntött, melyek által szeretnék ösztönözni a diákokat, hogy oltassák be magukat – jelentette be a felsőoktatási intézmény rektora.
2021. október 12., 14:222021. október 12., 14:22
Vasile Abrudan szerint még korai lenne adatokat közölni arra vonatkozólag, hogy a diákok hány százaléka van beoltva.
– jelentette be a rektor.
Szerinte jelenleg egyetlen egyetem sem tud pontos adatokat szolgáltatni a beoltott hallgatók százalékos arányáról, e tekintetben szükséges lesz az együttműködés a diákszövetségekkel, hogy segítsenek a hiteles adatok begyűjtésében.
„A legtöbb romániai egyetemen a diákok eddig csak egy hetet jártak, így még folyamatban van, hogy a hivatalos adatok alapján meghatározzuk ezt az arányt. Az UniTBv kollégiumaiban lakóktól származó adatok azt mutatják, hogy 40 százalékuk van beoltva. Egy felmérés, amely becsléseken alapszik, azt mutatja, hogy az oltottak aránya 30 és 80 százalék között váltakozik a román egyetemeken” – mondta az Agerpres szerint Abrudan. Jelezte, hogy
Azon diákok kapcsán, akik nem akarják beoltatni magukat, a rektor hangsúlyozta: az elv, amely szerint ezt a tanévet megszervezik, az, hogy térjenek vissza a normális kerékvágásba. Hozzátette, hogy romániai és európai tanulmányok is rámutattak: az elmúlt időszak online oktatása gyenge minőségű volt.
„Az ő döntésük, én nem vagyok annak a híve, hogy kötelezzük oltásra azokat, akiknek az orvos nem javasolja ezt, de szülőként elmondhatom, hogy a 16 és 18 éves gyerekem is be vannak oltva. (...) Ne felejtsük el, hogy a járvány előtt is (...) bepótoltuk az órákat.
– hangsúlyozta a rektor, kiemelve, hogy a nappali tagozaton sem kötelező az órai jelenlét.
Ebben a tanévben a brassói Transilvania Egyetemen minden tevékenység fizikai jelenléttel zajlik az intézmény szenátusának döntésének megfelelően.
Egyetért a BBTE, a Sapientia és Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ képviselője is a Rektorok Országos Tanácsának kérésével, miszerint csak Covid-igazolvánnyal rendelkező hallgatóknak engedélyezzék a belépést a felsőoktatási intézmények épületeibe.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – az elmúlt hetek sokszor emlegetett szlogennel, megoldási javaslatokkal mutatta be államelnökjelölti programját Kelemen Hunor.
Székelyföld számos településén gyújtottak őrtüzeket a helyi közösségek vasárnap este annak jeleként, hogy a terület őshonos lakossága igényt tart a területi autonómiára – tájékoztatta az MTI-t telefonon Gazda Zoltán, az SZNT ügyvezető elnöke.
Beiktatták hivatalába Gál Alinát, akinek személyében első alkalommal lett helyi, csángó származású polgármestere a Bákó megyei Gajcsána községnek.
A szilágysági Ákoson avattak emléktáblát Dobai István nemzetközi jogász, 56-os elítélt tiszteletére Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó jelenlétében.
Előkerült egy videófelvétel, amelyet egy sofőr készített, akinek meg kellett állnia azon a Szeben megyei területen, ahol a rendőrök egy lopott autóval közlekedő svájci sofőrt készültek megállítani a múlt hét végén.
Az időjárás továbbra is szokatlanul meleg az évszakhoz képest a meteorológusok szerint.
Életét vesztette egy szabálytalanul közlekedő fiatal nő Kolozsváron szombat este, miután elütötte egy autó Monostori úton.
Szép időben tarthatták meg a hagyományos csipkebogyó-fesztivált pénteken és szombaton a Kolozs megyei Kalotaszentkirályon.
Oláh Emese személyében marad a magyar alpolgármester Kolozsváron, miután a pénteken megalakult új közgyűlés újabb négy évre bizalmat szavazott az RMDSZ politikusának.
Őzgidát szabadítottak ki egy portáról a Máramaros megyei rendőrök, az orgazda ellen eljárást indítottak.
szóljon hozzá!