Az év első felében csaknem öt százalékkal több légi utas vette igénybe a romániai szolgáltatásokat, mint tavaly ilyenkor, és immár tíz százalékkal többen, mint 2019 első hat hónapjában. A felemelkedést több erdélyi reptérfejlesztés segíti.
A Fly Lili légitársaság felfüggesztette a jegyárusítást Nagyszebenben és késlelteti brassói járatainak elindítását.
A kolozsvári Avram Iancu repülőtérre Olaszországból érkeztek az első utasok, miután a határellenőrzés megszűnt a légi közlekedésben a schengeni térségből érkezők számára.
Kiváló évet zárt tavaly a Wizz Air magyar diszkont légitársaság, amely Romániában 32 százalékkal növelte utaslétszámát, és a hazai repülőterek összforgalmának 51 százalékát biztosította.
A Román Rendőrség (IGPR) munkatársai 2023-ban önállóan vagy más struktúrákkal együttműködve 5610 akciót hajtottak végre a vasúti, tengeri és légi közlekedés és szállítás területén.
Hosszas huzavona után hétfőtől a korábbi 12 óra helyett 16 órát tarthat nyitva a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér. Azonban a várva várt megoldás egyelőre csak „papíron” működik.
Várhatóan pénteken repíti idei hárommilliomodik utasát a kolozsvári reptér, ami rekordot jelent Romániában a Bukaresten kívüli légikikötőket tekintve, hiszen ennyien még sohasem vették igénybe egy naptári év alatt egy vidéki létesítmény szolgáltatásait.
Leváltották a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér igazgatóját, Alexandru Anghelt a Dan Air távozása miatt – közölte pénteken a Brassó megyei közgyűlés elnöke.
Nyílt levélben kongatta meg a vészharangot a Dan Air légitársaság, amely a szakhatóságok mellett Marcel Ciolacu kormányfőnek is címzett „segélykiáltásában” úgy fogalmaz: ha nincs változás, hamarosan lakatot tehetnek a legújabb romániai légikikötőre.
Kényszerleszállást hajtott végre péntek reggel a bukaresti Henri Coandă repülőtéren a Tailwind Airlines légitársaság egy gépe, mert a pilóta műszaki meghibásodást (esetleges üzemanyag-szivárgást) észlelt.
Jelentős beruházások zajlanak a romániai repterek túlnyomó többségében, hiszen a fejlődni kívánó nagyvárosok, térségek számára kulcsfontosságú a légi összeköttetés biztosítása a világ számos más pontjával, turisták, cégek, üzletemberek számára.
Több mint 11,3 millió utas fordult meg a romániai reptereken az idei év első felében, ami 26 százalékkal több, mint tavaly ilyenkor, illetve a pandémiát megelőző 2019-es év első felében mért adatokat is túlszárnyalja 5,4 százalékkal.
Bár az európai légi forgalom várhatóan még nem éri el a 2019-es szintet, a nyári csúcsidényre jellemző utasszámmegugrás, a személyzethiány, a rendszeres sztrájkok és a háború okozta légtérbeszűkülés idén is jelentős fennakadásokat okozhat.
Felszálltak az AirConnect román légitársaság első gépei Temesvárról, illetve Kolozsvárról Konstanca irányába csütörtökön. Nagyváradról vasárnaponként indul gépük a Fekete-tenger partja felé.
És eljött az oly régóta várt nap: hivatalosan is beindul a légi közlekedés a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtéren. Csütörtökön reggel szállt le az első repülőgép a légikikötőben.
Brassó és környéke a legnagyobb regionális ingatlanpiaci szereplővé válik Romániában Bukarest után: a Cenk alatti város máris maga mögé utasította e téren Kolozsvárt és Temesvárt is.
Minden korábbinál nagyobb összeget fordítottak tavaly a közúti és vasúti infrastruktúra, illetve a légi közlekedés és hajózás fejlesztésére, bővítésére Romániában – tájékoztatott vasárnapi közleményében a szállításügyi minisztérium.
Valamennyi romániai járatát felfüggesztette kedden a Blue Air román fapados légitársaság, miután zárolták a hatóságok a fapados légitársaság bankszámláit.