Az AirConnect gépe Konstancán
Fotó: Konstancai reptér
Felszálltak az AirConnect román légitársaság első gépei Temesvárról, illetve Kolozsvárról Konstanca irányába csütörtökön, Nagyváradról pedig vasárnap indul az első gépük a Fekete-tenger partja felé.
2023. június 23., 15:392023. június 23., 15:39
2023. június 23., 15:442023. június 23., 15:44
A vállalat idén márciusban, első menetrend szerinti járatai beindításakor közölte, a nyáron újabb légi összeköttetéseket biztosítanak a román tengerparton vakációzni vágyóknak a bánsági, a közép-erdélyi és a partiumi városból. Temesvárról és Kolozsvárról heti két járat közlekedik csütörtökönként és vasárnaponként, míg Nagyváradról a hét utolsó napján száll fel-le egy gép június 22. és szeptember 17. között.
A temesvári és a kolozsvári járat most csütörtökön indult. Korábbi ajánlatok szerint a legolcsóbb jegyek 50-60 euróba kerültek egy útra, ám ezek régen voltak és hamar elfogytak. Az AirConnect honlapján pénteken délután látható adatok szerint Nagyváradról leghamarabb július 9-én lehetne repülni legkevesebb 87,26 euróért, de már nincsenek helyek. Leghamarabb július 23-án találtunk szabad helyet 92,26 euróért a konstancai járatra (keresésünkkor már csak két szabad hely volt), a visszaút pedig egy hét múlva 82,27 euróba kerülne.
Amint arról márciusban beszámoltunk, Románia több repülőteréről is indított bel- és külföldi, menetrend szerinti járatokat az AirConnect román légitársaság. „Célunk, hogy mi legyünk az első számú opció a repülni vágyó dél-kelet-európaiak számára, és ma megtettük az első lépést ebbe az irányba. Örömmel tölt el, hogy előnyös áron, biztos és gyors összeköttetést tudunk biztosítani a romániai lakosság számára a főváros és az ország nagyobb városai között” – nyilatkozta Tudor Constantinescu, a légitársaság vezérigazgatója, aki a fizetésképtelenné vált Blue Air korábbi vezetője volt.
Az AirConnect 68 férőhelyes, ATR 72-600 típusú repülőgépekkel rendelkezik. A légitársaság tavaly augusztusban jelentette be a budapesti és a belföldi járatok indítását, majd szeptemberben halasztásról tájékoztatta utasait, mert késett a második repülőgépük leszállítása. A légitársaságot – a honlapján közölt adatok szerint – hét román magánbefektető hozta létre azzal a céllal, hogy a regionális piacot szolgálja. A társaság tavaly júliusban kezdte el működését egy 68 férőhelyes ATR-72-600-as repülőgéppel, és a turisták által kedvelt görög és török tengerparti városokba működtetett charter-járatokkal.
Hétfőtől Románia több repülőteréről is indít bel- és külföldi, menetrend szerinti járatokat az AirConnect román légitársaság. Júniustól újabb célpontok válnak majd elérhetővé.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!