2011. június 21., 09:122011. június 21., 09:12
A licencadó bizottság pénzügyi kérdésekben sokáig nem merte felemelni a hangját, csakhogy a klubok gazdasági problémái nemzetközi szinten is egyre több kérdést vetettek fel, és az Európában pénzügyi fair play-ként meghirdetett mozgalom néhány év késéssel a bukaresti irodákba is beköszönt. Ám a változás váratlan szele akkora vihart kavart, hogy az egymással nap mint nap hadakozó kiskirályok félelmükben egy táborba verődtek, és kétségbeesésükben meghozták a román futball egyik legcinikusabb döntését: ha nem tudunk megfelelni a szabályoknak, akkor inkább ne legyenek szabályok. A végrehajtó bizottság tagjai már világgá is kürtölték a döntést, miszerint a gazdasági problémák miatt kizárt csapatokat visszafogadják, ám hamarosan jött a váratlan fordulat: az ülésteremből még a szavazás előtt kivonult Mircea Sandu szövetségi elnök érvénytelennek nyilvánította a voksolás eredményét, mondván, a testületnek nem áll jogában beleszólni a licencadás kérdéskörébe. Ugyanakkor közölte, annyit változtatnak a szabályokon, hogy a kizárt klubok a jogerős döntést mégis megtámadhatják a lausanne-i Sportdöntőbíróságon.
Nem tudni, Sandu kivel egyeztetett a szavazás alatt a kulisszák mögött. A rettegettnek vélt idegen, az UEFA Bukarestbe kiküldött képviselője még a voksolás előtt közölte, Európa nem kér a problémás klubokból, otthon viszont azt csinálnak velük, amit akarnak. A végrehajtó bizottság tagjai ezzel gyakorlatilag szabad kezet kaptak, ám Mircea Sandu váratlanul megvétózta határozatukat. Így most csupán annyi biztos, hogy semmi sem biztos, de az biztató, hogy a tragikomédia újabb fejezetét már semleges terepen, Lausanne-ban játsszák. Várhatóan az érvényben lévő szabályok szerint.
Vélhetően sokan értenek egyet azzal, hogy Romániában nagyjából annyi szükség volt arra, hogy 2025-ben újabb, ráadásul megismételt elnökválasztást kelljen tartani, mint egy pornófilm forgatásán az intimitás-koordinátorra.
Habár a tavaly novemberi államfőválasztás eredményének érvénytelenítése ismét alátámasztotta a mondást, hogy Romániában bármi megtörténhet, sőt annak az ellenkezője is, mégis nagyobb a valószínűsége, hogy május 19-étől új államelnöke lesz az országnak.
Függetlenül attól, hogy valaki kedvelte-e Ferenc pápát, sőt attól is, hogy az ember katolikus vagy protestáns, egy dolog kijelenthető: az egyházfő sokat tett a magyarok – köztük kiemelten az erdélyi magyarok – ügyének ismertebbé tételéért a világban.
Az idei húsvétvasárnap, Krisztus feltámadása másnapján „távozott a mennybe” Ferenc pápa, Szent Péter utódja.
A fene akarta így húsvétra összetiszázni magát, de nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy egyesek épp akkor szeretnék Erdélyt is „elárasztani”, amikor kiderült: a párt EP-képviselői a saját országuk, saját nemzetük ellenében tevékenykednek.
Securitatés nyomozati anyagot, illetve ebből származó politikai per- és büntetés-végrehajtási anyagot lapozok újra.
Maximális fokozatra kapcsolt a romániai államfőválasztás kampánya.
Valljuk be: igazából inkább akkor lepődtünk volna meg, ha a román hatóságok a múlt heti kolozsvári incidens nyomán készségesen beismerik, hogy egy román férfi annak nemzetisége miatt bántalmazott egy magyar fiatalt.
A Magyar értelmező kéziszótár a címben szereplő szösszenet fogalmát így határozza meg: „nagyon rövid vázlat, töredékszerű írói mű”.
Persze sejthető volt, hogy kutya nehéz lesz Ukrajnában nem hogy békét, de akár csak fegyverszünetet teremteni – de csak most látszik igazán, mennyire az. Főleg úgy, hogy Európa gyökeresen más módon szeretné elérni, mint Donald Trump.
szóljon hozzá!