JEGYZET – A szocdemeknél már nem foglalkoznak a látszatok betartásával, nem érdekli őket, ki mit mond, hogyan vélekednek róluk az emberek: abban a darabban, amit játszanak a főszerep az egyes szám első személyé.
2017. február 13., 10:422017. február 13., 10:42
Vagyis a pártelnök bajszos hőscincéré, aki minden megnyilvánulásában kínosan ügyel, nehogy véletlenül többes számot használjon, és valaki még arra gondolhasson: kollektív vezetés dívik szocdeméknél. A bizalmatlansági indítvány parlamenti tárgyalása előtt például kackiás mellkasdomborítás kíséretében elárulta, megtiltotta pártja minden jelen lévő képviselőjének és szenátorának, hogy a helyét elhagyni merészelje, és a szavazógolyók közelébe settenkedjék. Mert még ki tudja, miféle árulás következne be, mondta, soha nem lehet tudni. Hát persze, hogy nem lehet!
S ha a Duna alsóbb folyása mellől érkezők nem idegenkednének annyira a felsőbb Duna-vidék országának anyanyelvétől, ami a mi nyelvünk is, akkor megismerhetnének, és hasonló esetekben használhatnának egy általunk nagyon sikeresen mondogatott szófordulatot: bizalom az ősi erényben. A hőscincér nemzettársainak ősi erényére vall a reakció a jobb érzésű jászvásári polgármester nyilvános kijelentésére: szerinte az elnökük kóros egocentrizmusa és az ezzel járó rengeteg balfogás nagyon megártott a párt népszerűségi mutatóinak. A városatya beszélt a náluk végzett szociológiai felmérésekről: 23 százalékra csökkent népszerűtlenséget mutatnak, vagyis jelenleg pártjuk a Marianna-árok mélyén hever. S azok számára, akik esetleg nem tudnák, hogy ez a Föld eddig ismert legmélyebb pontja, még hozzátette: onnan pedig nehéz lesz valahogy felkapaszkodni. A pártvezér erre az adatra csak elmosolyodott, illetve az ismételt kérdések után úgy tett, mint aki félreérti, és a 23 százalék helyett 2-3 százaléknyi esést említett, ami nem a világvége.
Még iskolások viccének is rossz! Ahogy az is, aminek következtében hirtelen ejtették a börtönök túlzsúfoltságának a témáját. Ugyanis az éj leple alatt nyomdába csempészett közkegyelmi sürgősségi rendeletet követően az egész politikai préri a rabok nehéz körülményeiről óbégatott, mintha legalábbis a jogerős, letöltendő büntetés kimondása luxuslakosztályról és mindarról szólt volna, mi szem-szájnak és esetleg más szerveknek is ingere. A kint maradtak pedig, élen a felfüggesztettre ítélt pártelnökkel, nekiláttak ebben a témában feszegetni a húrt. Mindhiába, vissza kellett vonniuk. Most kezdheti a töprengést, mivel is tömjénezze gyönyörűnek látott énképét!
Bár a közelgő parlamenti és államfőválasztás kampányának zaja eltereli a figyelmet számos lényeges elemről, a választópolgároknak ajánlott azzal a tudattal készülniük a novemberi-decemberi szavazásra, hogy jövőre nehéz idők köszöntenek be Romániában.
Donald Trump győzelme nyomán nem oldódnak meg a világ gondjai egy csapásra, sőt gazdasági tervei miatt Európa is aggódhat, de esély nyílhat a háborús konfliktusok lezárására, magyar szempontból pedig gyökeres változás várható a jó irányba.
A körülmények úgy hozták, hogy a világ nagyon sok országában rendeztek választásokat ebben az évben.
Ha a kétségbeesett vagdalkozással ötvözött szánalmas vergődés olimpiai sportág lenne, a román Nemzeti Liberális Párt (PNL) Nicolae Ciucă elnökkel az élen komoly éremesélyekkel indulhatna.
Igencsak elrugaszkodik a valóság talajától, aki az EU-csatlakozásról szóló moldovai népszavazás eredményét úgy magyarázza, hogy azzal az ország végleg demonstrálta elköteleződését a nyugati integráció mellett, jókora csapást mérve ezzel a Putyin-rezsimre.
A román média keményen ostorozza a szerinte orosz befolyás alá került moldovai köztársaságbeli Gagauz Autonóm Tartomány szavazási eredményét. A gagauzok vajon miért nem szeretik a nagyromán jelöltet, és vele együtt az Európai Uniót?
A végén még az a szégyen éri a romániai lakosságot, hogy magyar és/vagy orosz áram és földgáz jön majd a falból.
Bár a román politikumban kétségkívül erős a konkurencia, Nicolae Ciucă liberális pártelnöktől senki sem veheti el az első helyet a hét legszánalmasabb és legröhejesebb kijelentéséért zajló versenyben.
Súlyos, de szükséges döntés volt: Izrael végül bevállalta a kétfrontos háborút az ország népét, államiságát fenyegető terrorszervezetekkel szemben.
Rekordokat dönt a román állam költségvetési hiánya. A túlköltekező kormány valahogy kihúzza a választásokig, de hogy utána mi lesz, arról csak rossz sejtések vannak.
szóljon hozzá!