Ahogy arról a sajtóban már jó ideje folynak a találgatások, 2016-ban valóban összeáll az eredeti vagy közel eredeti Guns N' Roses. Arról, hogy a zenekar pontosan milyen felállásban lép színpadra, még nincsenek pontos információk – egy biztos: Axl Rose énekes, Slash gitáros és Duff McKagan basszusgitáros ott lesznek a régi-új zenekarban.
2015. december 30., 18:042015. december 30., 18:04
Miután kiderült, hogy a Guns N\' Roses egykori gitárosa és énekese, Slash és Axl Rose újra egymásra talált, elkezdődtek a találgatások, vajon újra összeáll-e a régi formáció. Múlt héten az inkább csak Axl Rose szólóprojektjeként működő jelenlegi Guns N\' Roses gitárosa, Richard Fortus a St. Louis rádiónak elismerte, hogy a 2016-os év jelentős lesz az együttes életében. Mivel idén júliusban kilépett a másik két gitáros, DJ Ashba és Bumblefoot, Fortus egyedül maradt, azonban állítása szerint ez nem teljesen így van. Ezzel sokak szerint Slash visszatérésére célzott.
Mindeközben egy ausztrál támogató, James Young a TripleM rádióban elmondta, hogy a jövő évi Soundwave Music Festivalon a Guns N\' Roses is fellép. „Fantasztikus hírt hallottam a héten az ausztrál zeneipar egyik legjobban informált tagjától. Az egyik megabanda, Steven Adler, Izzy Stradlin, Duff McKagan, Slash és Axl Rose 1987-es formációja is szerepel a fesztivál lineupján!” – mondta. Slash a témával kapcsolatban csak ennyit nyilatkozott: „Soha ne mondd, hogy soha!”. McKagan szerint pedig bármi megtörténhet.
Ami a dobos posztot illeti, a zenészekhez közeli források szerint mégis inkább az 1990-től tag Matt Sorum, mint az 1990-ben kirúgott Steven Adler érkezése várható, ugyanakkor az is kérdéses, hogy az 1991-ben kilépett gitáros, Izzy Stradlin ott lesz-e a színpadon. Hivatalos közlemény, mely a zenekar pontos felállását is ismerteti, januárra várható. Az együttes állítólag 3 és 8 millió dollár közti gázsit kap majd koncertenként.
A nyolcvanas évek végén alakult meghatározó, nagy hatású rockzenekar az április közepén-végén (április 15–17., 22–24.) megrendezésre kerülő kaliforniai Coachella fesztiválon adja első koncertjét (vagy koncertjeit), majd 25 állomásos turnéra indul. A Guns N\' Roses utolsó olyan felállása, ahol Axl Rose mellett több alapító tag is színpadon állt, 1993-ban koncertezett.
Erdei ösvényeken, sziklás helyeken, hegyi patak mentén, kis települések mellett vezet végig az EKE Jókai Mór emlék- és teljesítménytúrájának útvonala, melynek 30 km-es szakaszát a nagy író születésének 200. évfordulója alkalmából mi is megtettük.
Romániai szórványból, a bánsági Végvárról vándorolt ki 30 évvel ezelőtt Ausztráliába Bartha Gyöngyi, aki a melbourne-i magyar közösség szervezője. Az óceániai országban élő óvónő a Krónikának arról mesélt, hogyan élik meg magyarságukat a diaszpórában.
Az idő felmelegedésével országszerte egyre több problémát jelentenek a kullancsok. Kiss Melinda marosvásárhelyi bőr- és nemigyógyász a Krónikának arról beszélt, mi a teendő kullancscsípés esetén, mikor kell orvoshoz fordulni.
Az útkarbantartók a sűrű havazás miatt egyelőre leállították a Transzfogarasi út hótalanítását, de a hatóságok biztosították a közvéleményt arról, hogy a hónap végéig megnyitják az utat a forgalomnak.
Könnyed, egészséges, egyszerre csípős és édes Hawaii tradicionális étele, a Huli-huli.
Magyar és román nyelvű vezetett sétákkal, gyerektevékenységekkel, lovagi sátorral és középkori játékokkal, színházi és zenei műsorral, a gróf Bánffy Katalinról szóló portréfilmmel és beszélgetéssel várják a látogatókat a bonchidai Bánffy-kastélyban.
Több ezer magyar egyetemista gyűlt össze szerdán reggel a kincses város Főterén, ahol kezdetét vette a Kolozsvári Magyar Diákszövetség (KMDSZ) által 30. alkalommal rendezett diáknapok.
A 2026–27-es tanévtől kezdőden egy állatokról szóló választható tantárgyat vezethetnek be a romániai iskolákban, amelyben arra tanítanák a gyerekeket, hogy felelősen, empátiával és tisztelettel viszonyuljanak a környezetükben élő házi- és vadállatokhoz.
Jubileumi kiadásához érkezik a szerdán rajtoló KMDSZ-diáknapok. A kincses városban tanuló magyar egyetemisták várva várt ünnepébe idén is több ezer diák és szervező kapcsolódik be.
A tűzoltói hivatás kihívásairól és szépségeiről, a leggyakoribb tűzesetek okairól, a balesetek megelőzéséről beszélgettünk Kacsó Istvánnal, a közel 150 éves hagyományokra visszatekintő Nyárászeredai Önkéntes Tűzoltó Egyesület elnökével.
szóljon hozzá!