Romániában csak a brassói állatkertben látható az oroszlánfóka
Fotó: Brassói állatkert
A brassói Románia egyetlen állatkertje, ahol oroszlánfókák, fókák és pingvinek élnek. A brassói állatkertben jól érzik magukat a tengeri állatok, ugyanis megfelelő körülményeket teremtettek számukra.
2025. január 29., 21:562025. január 29., 21:56
2025. január 29., 22:002025. január 29., 22:00
A brassói állatkert látogatói – Romániában először – oroszlánfókákat is láthatnak.
A három különleges tengeri állatfaj képviselői, amelyek videókon is megcsodálhatók: a kaliforniai oroszlánfókák (Zalophus californianus), fókák (Phoca vitulina) és Humboldt-pingvinek (Spheniscus humboldti) sok látogatót vonzanak.
Az 1960-ban létesült brassói állatkert sokakat vonz, hiszen tájainkon nagyon különlegesnek számító állatoknak is otthont ad
Fotó: Brassói állatkert
Humboldt-pingvinek (Spheniscus humboldti) is élnek a brassói állatkertben
Fotó: Brassói állatkert
Az állatok nagyon barátságosak és sok halat esznek. Roger Rois, a brassói állatkert gondozója a digi24 hírportálnak elmondta, a tengeri állatok két halfajjal táplálkoznak, főleg heringgel és makrélával. Összesen 40 kilónyit fogyasztanak el naponta, három étkezésre elosztva.
Alin Pânzaru, a brassói állatkert igazgatója elmondta, a fókák félénkebbek és érzékenyebbek, mint az oroszlánfókák. „Egyelőre az alkalmazkodás időszakában vagyunk. A tengeri állatoknak nálunk nagyobb helyük van, mint más európai állatkertekben, az állatok számához képest. A beruházás összesen 23 millió lejbe került, és az elkövetkező időszakban további 15 pingvint hozunk Franciaországból és Németországból” – mondta az igazgató.
A felnőttek 20 lejért, a 6 éven felüli kiskorúak 10 lejes belépővel, a kisebbek ingyen látogathatják meg az állatkertet. Az állatkert 2023 októberétől az Európai Állatkertek Szövetségének tagja.
A brassói állatkertben élő fókák játékosak, de félénkek is
Fotó: Brassói állatkert
A brassói állatkert 1960-ban létesült a Keresztényhavas északkeleti nyúlványai által körülzárt völgyben. A 2010-es években széleskörű felújításon esett át. Területe 10 hektár, és évi 270 000 látogatója van.
Románia egyetlen állatkertjében csodálhatják meg a látogatók a kihalófélben lévő vörös pandát.
Meghiúsult Varga Csaba nagyváradi hegymászó csúcstámadása a hatalmas hó miatt – közölte a Hazajáró.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) képviselői ajánlásokat fogalmaztak meg a húsvéti ünnepre készülő lakosságnak.
Lemezbemutató koncertet tart a Kolozsvári Magyar Operában Tamás Gábor énekes április 28-án, hétfőn 19 órától.
Húsvétkor a hagyományos bárányhúsos ételek mellett különleges ínyencségekkel is megörvendeztethetjük a családot és az ismerősöket az ünnepi asztalnál. Ehhez nyújtunk most segítséget.
Szamar Abú Elouf palesztin fotográfus gázai harcokban megsebesült, kilencéves fiút ábrázoló fényképe nyerte idén a World Press Photo legjobb sajtófotónak járó Év Fotója díját.
Húsvéti tojásíró maratont szervez a sepsiszentgyörgyi Guzsalyas Alapítvány. A Székely Nemzeti Múzeum szomszédságában található Míves Házban április 18-án, nagypénteken szervezendő 17 órás tojásíró éjszakára minden érdeklődőt szeretettel várnak.
Az elcsendesedés, a Krisztus feltámadásának ünnepére való ráhangolódás jegyében szervezi meg idén is az Erdélyi Hagyományok Háza több erdélyi és partiumi templomban az Ég és Föld koncerteket.
Szociológiai felmérés készül a romániai felsőoktatásban tanuló magyar diákok életéről. Az Országos Magyar Diákszövetség kutatása azt térképezné fel, milyen problémákkal szembesülnek a hétköznapokban az egyetemi központokban tanuló egyetemi hallgatók.
Nem új keletű dolog, hanem életkori sajátosság, hogy a kamaszok számára előtérbe kerül a kinézet. Az online világ, a közösségi média negatívan befolyásolja a kamaszok énképét. A jelenségről Keresztesi Polixéna iskolapszichológus beszélt a Krónikának.
Több száz lakatot aggattak már a szerelmespárok kapcsolatuk felbonthatatlanságának jeleként az aradi belvárosban a Maros két partját összekötő gyalogoshíd korlátjára.
szóljon hozzá!