Fordulatos, végig szoros mérkőzésen a magyar vízilabda-válogatott egy góllal, 12-11-re kikapott a hollandok legjobbjaitól a budapesti Európa-bajnokság nyolccsapatos női tornájának szerdai nyitónapján.
2014. július 17., 15:072014. július 17., 15:07
„Tizenkét kapott góllal nem lehet mérkőzést nyerni a jobb csapatok ellen, magunknak tettük nehézzé ezt a találkozót, ezzel pedig a további utunkat is\" – méltatlankodott csalódottan Merész András szövetségi kapitány a lefújást követően.
A nyolccsapatos női torna lebonyolítását tekitve ugyanis a négycsapatos csoportok első helyezettjei automatikusan elődöntőbe jutnak, míg a második és harmadik helyen zárók negyeddöntőt játszanak a másik kvartett továbbjutóival. Merész ezzel kapcsolatban hozzátette: nekik elsősorban a keresztbejátszásra kell majd készülniük, de jelenleg a legfontosabb a görögök elleni pénteki mérkőzés.
A hollandok ellen nem indult jól a találkozó Merész András együttese számára, hiszen a 2008-ban olimpiai bajnok németalföldi csapat előbb emberelőnyből, majd akcióból lőtt góllal 2-0-al kezdett. Az első negyed közepére aztán rendezte sorait a magyar válogatott: Keszthelyi Rita távoli lövésével és Antal Dóra találatával egyenlített, majd Szücs Gabriella jobb felső sarokba helyezett bombájával a vezetést is átvette.
Az első nyolc perc mégis 3-3-mal zárult, hiszen egy magyar kézről a hálóba pattant a labda. A második negyed utolsó másodperceiben újabb szerencsés gólt szereztek a hollandok, így a nagyszünetre 6-6-os állással vonultak a csapatok.
A folytatásban Kisteleki Hanna, majd Szücs második gólja után először vezettek két góllal a magyarok (9-7). nem maradt el azonban az újabb fordulat: bár a labda nem jutott túl a gólvonalon, megadták a találatot, így a hollandok felzárkóztak, sőt akciógóljuk után újfent utolérték a házigazdát. Fortuna jóvoltából pedig ismét az utolsó másodpercben villantak a hollandok, így a záró negyedet ők kezdték 10-9-es előnyről. A negyedik negyedben ráadásul két gólra megléptek, így Kisteleki Dóra hajrában lőtt gólja csak a szépítéshez volt elég.
„Kicsit össze kell majd kaparni a társaságot, igyekszünk ezt úgy megoldani, hogy minél hamarabb túllendüljünk ezen a vereségen\" – zárta mérkőzés utáni nyilatkozatát Merész András.
A női torna nyitónapjának másik rangadóján szintén szoros eredmény született, az oroszok 10-9 arányban verték a spanyolokat. A magyarok legközelebb pénteken este 18.30 órától Görögország ellen játszanak. A találkozót az m1 élőben közvetíti.
Eredmények, nők, 1. forduló, A csoport: Hollandia–Magyarország 12-11, Görögország–Nagy-Britannia 9-7.
B csoport: Olaszország–Franciaország 14-4, Oroszország–Spanyolország 10-9.
A magyar labdarúgó-válogatott 2-0-s vereséget szenvedett a tartalékos svéd csapattól a telt házas Puskás Arénában rendezett pénteki barátságos mérkőzésen.
Nem mindennapi, kilenc gólt hozó mérkőzésen a címvédő spanyol válogatott 5-4-re nyert a franciák ellen a labdarúgó Nemzetek Ligája németországi négyes döntőjének második, csütörtöki elődöntőjében.
A portugál válogatott hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a házigazda német csapatot a labdarúgó Nemzetek Ligája szerdán rendezett müncheni elődöntőjében.
Megnyerte a másodosztályú labdarúgó-bajnokságba jutásért rendezett rájátszás döntőjének visszavágóját is a szatmárnémeti CSM Olimpia, így a 2025–2026-os szezonban hosszú idő után ismét lesz második ligás csapata a Szamos-parti városnak.
A címvédő FTC-Telekom 13-11-re legyőzte a szerb Novi Beograd csapatát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája máltai négyes döntőjének vasárnapi fináléjában.
Végig magabiztosan játszva hetedszer is elhódította a serleget, és ezzel megvédte címét a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután 29-27-re legyőzte a dán Odense csapatát a budapesti MVM Dome-ban megrendezett négyes döntőben.
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma–1-es Spanyol Nagydíjat vasárnap Barcelonában, ezzel tízpontosra növelte az előnyét a világbajnoki összetettben csapattársával, a brit Lando Norrisszal szemben.
A Paris Saint-Germain története során először megnyerte a labdarúgó Bajnokok Ligáját, mivel a sorozat szombati, müncheni fináléjában kiütéses, 5-0-s sikert aratott az Internazionale felett.
A címvédő Győri Audi ETO KC 29-28-ra legyőzte a dán Esbjerget a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati első elődöntőjében.
Szigorú játékvezetőként jellemzi a nagykárolyi Kovács Istvánt az RMC Sport francia sportportál, amely abból az alkalomból közölt rövid portrét a partiumi sípmesterről, hogy ő vezeti a Bajnokok Ligája szombat esti d
szóljon hozzá!