A címvédő montenegrói Buducsnoszt Podgorica lesz a Győri Audi ETO KC elődöntős ellenfele a női kézilabda-Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjében május 7-én.
2016. április 15., 14:552016. április 15., 14:55
Amint a Groupama Arénában pénteken rendezett sorsoláson kiderült, a Bukaresti CSM a macedón Vardar Szkopjéval találkozik majd a Papp László Arénában. A döntőt és a bronzmérkőzést május 8-án játsszák. A Győr 2013-ban és 2014-ben, a Cristina Neagut is foglalkoztató Podgorica 2012-ben és 2015-ben nyerte meg a legrangosabb kupasorozatot.
Szabó Tamás, a győriek kommunikációs vezetője elmondta: jól ismeri egymást a két csapat, nagyon nehéz lesz kiharcolni a döntőbe jutást. Azonban kedves emlék számára az első budapesti Final Four, amelynek döntőjében sikerült legyőzniük a Buducsnosztot. Ez extramotivációt jelent számukra.
Srdjan Markoc, a Podgorica főtitkára kiemelte: szeretnék megvédeni a címüket, és ehhez le kell győzniük a Győrt. Hozzátette: az elmúlt évtized két legjobb csapata találkozik már az elődöntőben, és nagyon nehéz lesz Budapesten az ETO ellen, hiszen biztos, hogy több szurkolója lesz a helyszínen.
Görbicz Anita, a Győr sztárja hangsúlyozta: az elődöntőben szerették volna elkerülni a Podgoricát, de a jelenlegi formájuk alapján sok esélyük van a továbbjutásra, és nem jelenthet akadályt a montenegrói bajnok. „Egységesek vagyunk, jó a csapatjátékunk” – tette hozzá az irányító-átlövő.
Szuzana Lazovics, a podgoricaiak játékosa kiemelte, hogy szeret jó atmoszférájú csarnokokban játszani, ismeri a Papp László Arénát, és hiába lesz több győri szurkoló a lelátón, nem fognak megijedni.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a szervezők nagyon látványos show-val készülnek a Final Fourra, és talán ez lesz minden idők legerősebb négyes döntője. Elővételben eddig 4150 belépőt értékesítettek, ami közel a fele a Papp László Aréna befogadóképességének.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.
A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.
Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.
szóljon hozzá!