Ketten pályáznak a román olimpiai bizottság élére

Két korábbi olimpiai bajnok, a vívószövetséget irányító Mihai Covaliu és a volt sportminiszter Gabriela Szabó pályázik a Román Olimpiai és Sportbizottság (COSR) élére a november 15-ei tisztújító közgyűlésen – véglegesedett hétfőn koraeste, amikor a nevezési határidő lezárult.

Vásárhelyi-Nyemec Réka

2016. október 18., 17:282016. október 18., 17:28

A testületet alelnökként, Alin Petrache augusztus 29-ei lemondása óta megbízott ügyvivőként vezető Nicu Vlad (súlyemelés) végül nem indul az elnökválasztáson, hanem újabb alelnöki mandátumért száll versenybe a sportlövőket irányító Sorin Babiival, a kézilabda-szövetséget elnöklő Alexandru Deduval, valamint az úszószervezet élén álló Camelia Poteckel együtt. A közgyűlésen, mint ismeretes, csak két alelnöki tisztség betöltéséről szavaznak, mert a harmadik poszt a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) tagját, Octavian Morariut illeti meg.

Ami a végrehajtó bizottságot illeti, a jelenlegi tagok közül csak Elisabeta Lipă, Ana Pascu és Elena Frîncu nem adta le nevezését, hogy újabb mandátumot szerezzen, a lista viszont itt jóval hosszabb, mint az elnöki vagy alelnöki feladatkörre jelentkezőké. A szabadon lévő 14 helyre összesen 27-en pályáznak, de azt tudni kell, hogy az amúgy 20 tagú testületben – az elnök, a három alelnök, a főtitkár és a kincstárnok mellett – a nyári olimpiai sportágaknak öt, a téliekének két, az olimpiai sportélet személyiségeinek négy, a nem olimpiai sportágak szervezeteinek pedig egy képviselője lehet. A sportolók bizottságának elnöke – jelenleg Georgeta Andrunache – szintén egy helyet birtokol.

Az ötkarikás nyári sportágak szövetségeiből Gheorghe Vișan (röplabda), Cristinel Romanescu (asztalitenisz), Răzvan Pîrcălabu (birkózás), Irina Deleanu (ritmikus sportgimnasztika), Vasile Cîtea (ökölvívás), Ion Bîrlădeanu (kajak-kenu), Sandu Pop (evezés), Adrian Stoica (torna), Florentin Marinescu (küzdősportok, cselgáncs) és George Cosac (tenisz) indul. A téli sportágakat Puiu Gașpar (biatlon), Alexandru Hălăucă (jégkorong) és Ion Florian Ticu (bob és szánkó) képviseli, míg Sebastian Gabriel Toncean (testépítés), Marius Gane (alpinizmus), Nicolae Dobre (oinalabda), Valentin Amato Zaharia (kempo) és Sorin Avram Iacoban (sakk) a sport mindenkinek kategóriába sorolt szervezeteket képviselve pályázik tisztségre, míg George Boroi, Anișoara Cușmir Stanciu, Alina Dumitru, Doina Melinte, George Teșeleanu, Dan Gîrleanu, Georgeta Andrunache, Viorica Chermeș Susanu és Violeta Székely sportszemélyiségként száll versenybe.

A most véglegesített listát még a COSR Sorin Babii által vezetett etikai bizottságának is láttamoznia kell ahhoz, hogy a még regnáló végrehajtó bizottság október 27-ére várható ülésén érvényesnek nyilvánítsák.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 03., csütörtök

Közlekedési balesetben elhunyt Diogo Jota, a Liverpool játékosa

Közlekedési balesetben elhunyt a portugál válogatott Diogo Jota, a Szoboszlai Dominikot, Kerkez Milost és Pécsi Ármint foglalkoztató Liverpool labdarúgócsapatának játékosa.

Közlekedési balesetben elhunyt Diogo Jota, a Liverpool játékosa
2025. július 01., kedd

Több mint 50 ezer eurós bírságot ért a román futballszurkolók rasszizmusa

Az UEFA 55 000 eurós bírságot rótt ki a Román Labdarúgó-szövetségre (FRF) a 2024. november 14-én Bukarestben a Nemzetek Ligájában lejátszott Románia–Ciprus mérkőzésen a szurkolók által okozott botr

Több mint 50 ezer eurós bírságot ért a román futballszurkolók rasszizmusa
2025. június 30., hétfő

Meghalt Szatmári Lajos egykori román válogatott focista, aki Magyarországnak fejelte egyetlen gólját

Elhunyt 81 éves korában Szatmári Lajos, a román labdarúgó-válogatott korábbi tagja – közölte hétfőn a román szakszövetség (FRF) a hivatalos honlapján.

Meghalt Szatmári Lajos egykori román válogatott focista, aki Magyarországnak fejelte egyetlen gólját
2025. június 30., hétfő

Megvan Usain Bolt utódja? Évek óta nem futottak ilyen időt 100 méteren

A 23 éves Kishane Thompson berobbant a világ élvonalába: 100 méteres síkfutásban 9,75 másodperces egyéni csúccsal nyerte meg a döntőt a jamaicai országos atlétikai bajnokságon.

Megvan Usain Bolt utódja? Évek óta nem futottak ilyen időt 100 méteren
2025. június 30., hétfő

Mesébe ágyazott mozgásfejlesztés: ősszel indul a Hópárduc falmászóprogram Kolozsváron

Tematikus mesekeret köré épülő, fejlesztő falmászóprogram indul ősszel a kincses városban a Hópárduc Alapítvány és a kolozsvári Telemark Sportegyesület együttműködése révén. Décsei Levente, a sportegyesület vezetője a Hópárduc-foglalkozásokról beszélt.

Mesébe ágyazott mozgásfejlesztés: ősszel indul a Hópárduc falmászóprogram Kolozsváron
2025. június 26., csütörtök

Újabb magyar válogatott labdarúgót igazolt le a Liverpool

Az angol bajnok FC Liverpoolban folytatja pályafutását Kerkez Milos.

Újabb magyar válogatott labdarúgót igazolt le a Liverpool
2025. június 25., szerda

Harmadszor igazolt a magyar bajnokságból a román élvonalba jutott FK Csíkszereda

A román élvonalba feljutott FK Csíkszereda labdarúgócsapata közösségi oldalán jelentette be, hogy leigazolta Szabó Bálintot. A 24 éves támadó Székesfehérvárról érkezve csatlakozott a székelyföldi csapathoz az ausztriai edzőtáborban.

Harmadszor igazolt a magyar bajnokságból a román élvonalba jutott FK Csíkszereda
2025. június 20., péntek

Kifőzték a stadionokban sörivást engedélyező tervezetet

A sörárusítást és -fogyasztást is lehetővé tenné a romániai stadionokban az a törvénymódosító tervezet, mely a futballszurkolókra vonatkozó szabályokon változtatna.

Kifőzték a stadionokban sörivást engedélyező tervezetet
2025. június 17., kedd

Címét megvédve aranyérmes a magyar férfi kardcsapat

Címét megvédve aranyérmet nyert a magyar férfi kardválogatott kedden a genovai vívó Európa-bajnokságon.

Címét megvédve aranyérmes a magyar férfi kardcsapat
2025. június 17., kedd

A Paksi FC lesz a Kolozsvári CFR ellenfele az Európa-liga selejtező első fordulójában

A keddi sorsolás alapján a Kolozsvári CFR ellen játszik a Paksi FC a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában.

A Paksi FC lesz a Kolozsvári CFR ellenfele az Európa-liga selejtező első fordulójában