2012. november 15., 08:402012. november 15., 08:40
Claudiu Niculescu és tanítványai azért bűnhődnek, mert a csapat 12 forduló – 11 lejátszott meccs – alatt csupán 13 pontot gyűjtött, és ezzel a táblázat 7. helyén áll, 7 pontra a már feljutást érő második helytől. A csapat tagjai akkor kapják meg ismét teljes járandóságukat, ha elérik a második helyet – a klub a feljutást tűzte ki célul a szezon kezdete előtt.
A partiumiak három meccse nyeretlenek a 2. csoportban. Múlt hétvégén döntetlent játszottak a Nagybányai Máramaros U FC-vel, ez pedig kiverte a biztosítékot a csapat vezetőségénél. A nemrég kinevezett Niculescu és csapata a hétvégi fordulóban szabadnapos, ám azt követően nehéz folytatás vár rájuk, hiszen a 14. fordulóban Aradon játszanak a szintén a táblázat elejére vágyó UTA vendégeként, majd a jelenleg második helyezett Temesvári ACS Polit fogadják. A Bihar FC-nél sajtóinformációk szerint átlagosan 1000 euró körüli fizetést kapnak havonta a futballisták, a legnagyobb bér körülbelül 2000 euró.
A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.
Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.