2012. február 14., 08:332012. február 14., 08:33
A 31 éves csatár – aki a nyáron közel állt ahhoz, hogy az orosz profiligában (KHL) érdekelt Avtomobiliszt Jekatyerinburghoz igazoljon, de végül nem jött össze, így visszatért a Volánhoz – harmadik szezonját tölti Magyarországon, és a nemzetközi szövetség szabályai értelmében már csak magyar útlevélre van szüksége, hogy áprilisban hivatalos mérkőzésen is bemutatkozhasson a magyar válogatott színeiben. Ehhez a könynyített honosítás révén immár hozzájuthat, és ha Kevin Primeau szövetségi kapitány számít rá, Mihály ott lehet a magyar válogatottban az áprilisi divízió I-es világbajnokságon, amelyet Ljubljanában rendeznek meg.
Az eskütételt egyedi módon bonyolította le a székesfehérvári önkormányzat: Cser-Palkovics András polgármester a székesfehérvári sportcsarnokban több ezer néző előtt avatta magyar állampolgárrá a csíki hokist. A szurkolók több tíz méteres piros-fehér-zöld szalagokkal és Csíkszereda felirattal köszöntötték erdélyi kedvencüket. „Izgulva utánoztam a polgármestert, féltem, hogy elrontom. Így is kihagytam a nevemet, nem mondtam, hogy én, Mihály Árpád… Ilyen, ha 4 ezer ember előtt teszed le az esküt. Elmondhatatlan érzés, amikor ott állsz, és mindenki téged néz – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak adott videointerjújában a csíkszeredai hokis, akinek az eskütételkor sorfalat állt mindkét csapat. – Mostantól magyar állampolgár vagyok, nehéz volt koncentrálni. A napokban nagyon nagy téma volt a magyar válogatott: én egyre többet gondolok erre, milyen is lesz Magyarország mezét felvenni, azokkal játszani, akik korábban a világelitben is hokiztak.”
Az ünnep tökéletesre sikeredett Mihály Árpád számára: bár az eskütételt követő meccs első két harmada után a Linz 3-1-re vezetett, az utolsó játékrészben parádés játékkal ötöt lőtt az ellenfélnek a Fehérvár – az utolsó gólt éppen Mihály Árpád szerezte az üres kapuba. A 6-3-as győzelemmel a középszakasz utolsó fordulója előtt biztossá vált, hogy a középszakaszt legrosszabb esetben a harmadik helyen zárja a Fehérvár, azaz a negyeddöntőben pályaelőnnyel rendelkezik majd. Az eddig is minden várakozást felülmúló Volán még akár a második helyen is végezhet, ha az utolsó körben, ma este legalább három góllal nyer a jelenleg második Medvescak Zágráb vendégeként.
Az EBEL felsőházának állása 9 forduló után: 1. Linz 16 pont, 2. Zágráb 14, 3. Fehérvár 12, 4. Salzburg 9, 5. Ljubljana 8, 6. Klagenfurt 7.
A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.
Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.