Gór-Nagy Miklós jelenleg diplomataként tevékenykedik
Fotó: Nemzetpolitikai Államtitkárság
A magyar vízilabdás közeg nagyon erős, magas színvonalú képzést nyújt, pontosan tudja, mi kell a győzelemhez, ezért kitermeli magából a jó játékosokat – vallja a Krónikának adott interjúban Gór-Nagy Miklós világbajnok pólós. A jelenleg diplomataként tevékenykedő, ezzel párhuzamosan a tengerentúl edzősködéssel is foglalkozó egykori kiváló bekk arról is mesél, hogy mennyivel könnyebb megmutatni a különböző fogásokat a fiataloknak, mint elmagyarázni azokat.
2022. augusztus 07., 19:572022. augusztus 07., 19:57
– Három évvel ezelőtt, profi vízilabdás pályafutása végén nagy váltással a diplomáciában helyezkedett el, két éve pedig Magyarország New York-i főkonzulátusának külgazdasági attaséjaként tevékenykedik. Hogy érzi magát diplomataként, illetve mennyire hiányzik a vízilabda?
– Nagyon nagy megtiszteltetésnek tartom, hogy diplomataként, külgazdasági attaséként dolgozhatok Magyarország érdekében, segíthetem a magyar cégeket külföldön, ugyanakkor kiváló befektetési helyszínként mutathatom be Magyarországot. Ez számomra mindennap kitüntetett feladatot jelent, ezt őszintén így érzem. Mint ahogy a válogatott vízilabdázójaként a magyar címer volt a köpenyem hajtókáján, most a zakóm hajtókáján hordom, úgyhogy én ezzel a „felszereléssel” végzem a tevékenységemet.
Önkéntes alapon én viszem a női szakágat, ahol több mint száz gyerek vesz részt a programban. A lányok éppen ezekben a napokban harcolták ki azt a státuszt, hogy bekerültek az ország húsz legjobb csapata közé a 14 év alattiak kategóriájában, úgyhogy nagyon büszke vagyok rájuk. Úgy gondolom, a vízilabdától 27 közös év után nem lehet, és nem is akarok elszakadni.
Fotó: MTI
– Erre azért nem fogadnék. Egyetlen lehetőségem az lenne Pufival szemben, hogy kizökkentem a játékából. Valószínűleg tudna mesélni arról, hogy aktív pályafutásom során sokszor kellett erre fókuszálnom, hiszen ő a világ egyik legjobb centere. De nem akarom őt dicsérni ebben a cikkben, nehogy elbízza magát.
Már csak azért is, mert az amerikai kontinensen, illetve az északkeleti régióban – ahol edzősködöm – nem sok ilyet láttak, ezért az ilyesmi nagyon nagy hozzáadott értékkel bír, amit el is ismernek. Könnyebb megmutatni, mint elmagyarázni.
– No és miként látja a jelenlegi vízilabda-válogatott helyzetét? Miben látja az okát annak, hogy a Märcz Tamás vezette csapat a csalódást keltő 7. helyen végzett a Magyarországon rendezett júliusi világbajnokságon?
– A sportnak az az érdekessége, vagy legalábbis a vízilabdának, hogy amikor valami nem sikerül, akkor minden rossz. Akkor mindent elő lehet hozni onnan kezdve, hogy milyen a köpenynek a színe, milyen volt a taktika, vagy milyen volt a felkészülés. Ha pedig jó az eredmény, akkor pedig minden jó. Én most nem mennék bele abba, hogy szerintem mik voltak a hibák, a játékosok, illetve a stáb úgyis pontosan érzi, hogy mi volt a nehézség, mi nem segítette a sikert, hanem éppenséggel hátráltatta azt.
Én sem tudok ennél okosabb lenni, szurkolok, és követem az eseményeket. Märcz Tamás nekem csapattársam, edzőm volt, jó barátom is, utódjának, Varga Zsoltnak szintén játékosa voltam, vele is nagyon jó kapcsolatban vagyok. Valóban nehéz helyzet a mostani, a vízilabdának pedig sajátossága, hogy mindig győzelemre törünk, és ha az elmarad, akkor jön az okok keresése, és akkor, ahogy mondtam, abba minden belefér.
Fotó: MTI
– Bízom a magyar vízilabdában, a férfi és a női szakágban egyaránt, anélkül is, hogy látnám a konkrét játékosok fejlődési ívét, hiszen New Yorkban csak néha tudok meccset nézni, és akkor igazából csak egy-egy nagyon rövid időszakot látok a fiatalok pályafutásából.
Ehhez társul ugyanakkor az a szakmai munka, amit a szakszövetség, valamint az edzők végeznek, a folyamatos megújulás, annak a szakmai építménynek az összerakása, ami mindkét szakág utánpótlásában elkezdődött. Ez biztosítja az utánpótlásképzés folyamatosságát, és ennek köszönhetően nem arra kell várnunk, hogy megint jöjjön egy csodageneráció, hanem sok munkával, képzéssel elérjük, hogy jó pólósokat kapjon a mindenkori szövetségi kapitány, és nehéz legyen válogatnia.
Gór-Nagy Miklós (39 éves) 200-szoros válogatott vízilabdázó, jogász, közgazdász. Az Eger és a Ferencváros játékosaként háromszoros magyar bajnok, az FTC-vel Bajnokok Ligája- és európai Szuperkupa-győztes. A magyar válogatottal ifjúsági Eb-győztes, felnőttként kétszeres Európa-bajnoki ezüst-, a 2013-as barcelonai világbajnokságon pedig aranyérmes.
A magyar női vízilabda-válogatott 13-9-re kikapott a görög csapattól a vasárnapi fináléban, ezzel ezüstéremmel zárt a kínai Csengtuban rendezett világkupa-szuperdöntőben.
Nyolcvanéves a Partium, Erdély, Románia egyik legszeretettebb és legsikeresebb futballcsapata, az Aradi UTA, azaz az Öreg Hölgy, amely – „stílusosan” – futballmeccsel ünnepelt pénteken este.
Pénteken ünnepli alapításának 80. évfordulóját Arad labdarúgócsapata, az UTA, és idén lesz 115 éve, hogy megszületett a klub egykori tulajdonosa, báró Neuman Ferenc. Piros Dénes nyugalmazott kémiatanár személyesen ismerte Feri bárót.
A Gyergyói HK nyerte a jégkorong Erste Ligát, miután a döntő hatodik mérkőzésén idegenben 3–1-re legyőzte az Csíkszeredai Sportklubot, ezzel összesítésben 4–2-vel zárta le a párharcot.
Két nagyszabású, több mint 1,168 milliárd lej értékű beruházással gyorsítja fel a román kormány a sportinfrastruktúra korszerűsítését.
Kialakult az elődöntő mezőnye, miután szerdán az Internazionale és az Arsenal jutott négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntős párharcából.
Április 18-án, pénteken ünnepli megalapításának 80. évfordulóját Arad első számú labdarúgócsapata. Az UTA a Sepsi OSK-val játszik bajnoki mérkőzést az évfordulón, de azt megelőzően egész héten különböző programokra várják a szurkolókat.
A Gyergyói HK házigazdaként 3-2-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a jégkorong Erste Liga döntőjének keddi, ötödik mérkőzésén.
Magyarország férfi vízilabda-válogatottja 18-15-re legyőzte a világbajnok horvát csapatot a világkupa podgoricai szuperdöntőjének vasárnap esti kisdöntőjében, és megszerezte a torna bronzérmét.
A kötöttfogásúak 87 kilogrammos súlycsoportjában világbajnoki címvédő Losonczi Dávid szombaton hatalmas csatában legyőzte az olimpiai címvédő bolgár ellenfelét, ezzel aranyérmet nyert a somorjai birkózó Európa-bajnokságon. Vitek Dárius bronzérmet nyert.
szóljon hozzá!