2012. április 23., 07:452012. április 23., 07:45
Sami Khedira az első negyedóra után szerzett vezetést a királyi gárdának, majd a 70. percben – alighogy beállt – Alexis Sanchez ugyancsak közelről egyenlített. A 219. El Clasicót végül Ronaldo döntötte el 3 perccel később, Özil kiugratása nyomán vágta a labdát a kapuba.
Ebben a szezonban már 6-odszor találkozott egymással a két csapat: először a Spanyol Szuperkupában a madridi 2-2-es döntetlen után a Camp Nouban 3-2-es Barca-siker született. Ezután következett a bajnoki „randevú”, melyet a Santiago Bernabeuban 3-1-re nyert meg a Barca, majd jött a Király Kupa-párharc Madridban ismét Barca-győzelemmel (1-2), míg a visszavágón döntetlen lett (2-2).
Amióta Josep Guardiola 2008-ban átvette a katalán alakulat irányítását, a szombati fiaskó előtt csak egyszer, a tavalyi kupadöntőben szenvedett vereséget a Barca az ősi riválistól. Az összecsapáson a bajnokság és Európa két legnagyobb gólvágója, Lionel Messi és Cristiano Ronaldo is találkozott egymással. A Primera Divisiónban a meccs előtt mindketten 41 góllal álltak, a portugál sztár most 42-41-re vezet.
Az El Clásicók tekintetében a Real 87-86-ra áll, 46-szor döntetlen született.
Németországban már eldőlt a bajnoki cím sorsa: a Mönchengladbach legyőzésével megvédte bajnoki címét a Borussia Dortmund, hiszen két körrel az idény vége előtt behozhatatlan előnyre tett szert a Bayern Münchennel szemben. A sárga-fekete együttes története nyolcadik „salátástálját” szerezte meg, a szombati találkozót több mint 80 ezer néző látta a helyszínen. A Borussia nyolc ponttal előzi meg a Münchent, amellyel május 12-én a Német Kupa berlini döntőjében találkozik.
Bundesliga, 32. forduló: Augsburg–Schalke 04 1-1, Borussia Dortmund–Borussia Mönchengladbach 2-0, FC Köln–VfB Stuttgart 1-1, Hertha Berlin–Kaiserslautern 1-2, Hoffenheim–Bayer Leverkusen 0-1, Nürnberg–Hamburger SV 1-1, Werder Bremen–Bayern München 1-2, Mainz–VfL Wolfsburg 0-0. A Hannover–Freiburg meccs lapzárta után ért véget. Az élcsoport: 1. Dortmund 75 pont – már bajnok, 2. Bayern München 67, 3. Schalke 58, 4. Mönchengladbach 56, 5. Stuttgart 50.
Primera División, 34. forduló: Racing Santander–Athletic Bilbao 0-1, FC Barcelona–Real Madrid 1-2, Real Mallorca–Real Zaragoza 1-0, Sporting Gijón–Rayo Vallecano 2-1, Sevilla–Levante 1-1, Granada–Getafe 1-0, Real Sociedad–Villarreal 1-1. A többi mérkőzés lapzárta után ért véget, illetve ma esedékes.
Serie A, 34. forduló: Fiorentina-Internazionale 0-0, AC Milan–Bologna 1-1, Cesena–Palermo 2-2, Lazio–
Lecce 1-1, Chievo–Udinese 0-0, Parma–Cagliari 3-0, Napoli–Novara 2-0, Catania–Atalanta 2-0, Genoa–Siena 1-4. A Juventus–AS Roma mérkőzés lapzárta után ért véget. Az élcsoport: 1. Milan 68 (63-27), 2. Juventus 68/32 (53-18), 3. Lazio 55, 4. Udinese 52, 5. Napoli 51.
Premier League, 35. forduló: Manchester United–Everton 4-4, FC Liverpool–West Bromwich Albion 0-1, Wolverhampton Wanderers–Manchester City 0-2, Queens Park Rangers–Tottenham Hotspur 1-0, Aston Villa–Sunderland 0-0, Blackburn Rovers–Norwich City 2-0, Bolton Wanderers–Swansea City 1-1, Fulham–Wigan Athletic 2-1, Newcastle United–Stoke City 3-0, Arsenal–Chelsea 0-0. Az élcsoport: 1. Man. United 83, 2. Man. City 80, 3. Arsenal 65, 4. Newcastle 62, 5. Tottenham 59.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.
A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.
Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.