Fotó: Bone Ewald
2010. április 13., 09:482010. április 13., 09:48
Balla Balázs, a rendezvényt szervező és kitaláló Erdélyi Magyar Képírók Egyesületének (ErKE) alelnöke szerint a kiállított képek különlegessége, hogy a Kolozsvári CFR labdarúgóiról készült fényképek huszadik század eleji öltözékben, környezetben és hangulatban ábrázolják a játékosokat. Így utalnak a klub több mint százéves történelmére, erejére, kitartására. „A sportot másképp is lehet fényképezni, nem csak a zöld gyepen, labdával” – fogalmazott a Krónikának Balla Balázs.
Iuliu Mureşan, a CFR elnöke lapunknak elmondta, az első pillanattól kezdve támogatta az ötletet, bár nem tudta, hogyan fogják ezt kivitelezni. „Nagyon jól sikerültek a fotók, teljesen más, mint ami korábban a futballról és a focistákról megjelent. Mivel pontosan 12 fotó készült, lehet, hogy naptárat is készítünk, mert óriási, zseniális az ötlet, ahogyan korabeli öltözékben, szép lányok társaságában ábrázolják csapatunk sztárjait” – dicsérte az ErKE stábját Iuliu Mureşan. A fényképeken Tony, Cadu, Dani, Peralta, de Nicolae Dică és a frissen felfedezett Bud is szerepel. A rendezvény zárónapjáig számos fotókiállítás nyílik a Cora előtt felhúzott sátorban, szombaton és vasárnap pedig vásár is lesz, ahol használt fotófelszerelésekhez is hozzájuthatnak az érdeklődők.
A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.
Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.