A Romániai Magyar Zenetársaság szervezte a mesterkurzust a tehetséges erdélyi diákok számára
Fotó: Romániai Magyar Zenetársaság/Facebook
A Romániai Magyar Zenetársaság szervezésében 2025. január 3. és 7. között rendezték meg azt a zongora mesterkurzust és versenyt, amely a fiatal erdélyi tehetségek zenei fejlődését támogatta – olvasható a zenetársaság szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében. Az eseményről a Romániai Magyar Zenetársaság számolt be.
2025. január 10., 13:202025. január 10., 13:20
2025. január 10., 13:212025. január 10., 13:21
A Romániai Magyar Zenetársaság által szervezett rendezvény célja az volt, hogy erdélyi tehetséges diákok nemzetközileg elismert művész tanároktól tanulhassanak:
amelynek keretében az egyéni órák mellett egy szakmai workshopra is sor került – írta a közleményben Jankó Zsolt karmester, a zenetársaság elnöke.
Leendő ifjú zongoristák a Romániai Magyar Zenetársaság által szervezett mesterkurzuson
Fotó: Romániai Magyar Zenetársaság/Facebook
Az eseményt videós előválogató előzte meg, amelynek eredményeként hét fiatal tehetséget választottak ki: Incze Noémi, Alexei Ormanji, Zina Clipici, Pázsint Tímea, Könczei Eszter, Fodor Levente és Gombos Gergő.
A mesterkurzust követően a résztvevők egy versenyen mérték össze tudásukat, ahol a szakmai partnerek által koncertlehetőségeket nyerhettek.
Fotó: Romániai Magyar Zenetársaság/Facebook
A rendezvényt a BGA Alapítvány és a Communitas Alapítvány támogatta, míg szakmai partnereink voltak a Dinu Lipatti Filharmónia, a Marosvásárhelyi Filharmónia, a Kolozsvári Magyar Opera, a Székelyföldi Filharmónia és a Liszt Intézet Bukarest.
Fotó: Romániai Magyar Zenetársaság/Facebook
A Romániai Magyar Zenetársaság által szervezett rendezvény a zenei oktatás és tehetséggondozás fontosságára hívta fel a figyelmet, valamint erősítette a helyi és nemzetközi kulturális együttműködéseket.
Fotó: Romániai Magyar Zenetársaság/Facebook
Fotó: Romániai Magyar Zenetársaság/Facebook
Fotó: Romániai Magyar Zenetársaság/Facebook
Az előző évekhez képest a 2025-ös év kissé szegényesebbnek ígérkezik a koncertekre vágyó erdélyiek, romániaiak számára.
A Duna népszerű zenés showműsora, a Csináljuk a fesztivált! negyedik évada az első elődöntővel folytatódik január 11-én. A Duna adásában az évad eddigi kedvencei megújulva térnek vissza, hogy lenyűgözzék a zsűrit és a közönséget.
Két erdélyi kitüntetettje is lesz január 18-án a Falvak Kultúrájáért Alapítványnak: a Magyar Kultúra Lovagja címmel ismerik el Nagy István nyugalmazott pécskai fizikatanár, közéleti szereplő, illetve Marosán Csaba László kolozsvári színművész munkásságát.
A Futni mentem című új magyar filmet tekintheti meg a közönség Kolozsváron – közölte a forgalmazó Filmtett Egyesület.
A Kolozsvári Magyar Opera társulata újévi hangversenyre várja közönségét. Az újévi hangverseny különleges műsor lesz, amely zenei ritkaságokat is felsorakoztat.
Egyedülálló kiállítás nyílt a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem lapidáriumában, azaz kőtárában. A szobrok és díszítőművészeti alkotások gróf Bánffy Dénes (1723-1780) gyűjteményéből származnak.
Januártól újra a Kolozsvári Állami Magyar Színház műsorán szerepel William Shakespeare tragédiája, a 2021/2022-es évadban bemutatott Hamlet című előadás, Tompa Gábor rendezésében.
Vízkereszt vagy háromkirályok napja a karácsonyi ünnepkör zárónapja és a farsang kezdőnapja. A keleti egyház vízkereszt napján ünnepli Jézus születését. A naphoz számos néphagyomány is kapcsolódik.
A magyar irodalom és a kultúra számos jelentős személyiségének lesz 2025-ben kerek születési vagy elhalálozásai évfordulója. Az irodalmi évfordulók idei ünnepeltjei közt vannak erdélyi alkotók, gondolkodók is.
Riccardo Muti olasz karmester 2025. január 1-jén hetedik, és egyben utolsó alkalommal vezényli a bécsi újévi koncertet, amelyet a román köztévé 1-es csatornája is közvetít élőben.
Kétrészes szilveszteri kabarét láthat a közönség a Kolozsvári Magyar Operában.
szóljon hozzá!