A kiszabadított nők közül 37-en a mariupoli Azovsztal üzemben estek fogságba
Fotó: Képernyőmentés
Újabb fogolycserét hajtott végre az ukrán és az orosz oldal, ezúttal 108 ukrán nő szabadult ki orosz fogságból – jelentette be hétfőn Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője a Telegram üzenetküldő alkalmazáson.
2022. október 17., 21:352022. október 17., 21:35
2022. október 17., 21:382022. október 17., 21:38
„Ez az első, hogy kizárólag nőket hoztunk ki. A fogságban anyák és lányok voltak, akiket rokonaik várnak haza” – emelte ki Jermak.
„Harmincöten az ukrán fegyveres erőknél, 32-en a haditengerészetnél, 12-en területvédelmi egységeknél, nyolcan a nemzeti gárdánál – közülük ketten az Azov ezrednél -, öten a védelmi minisztérium alá tartozó Állami Különleges Közlekedési Szolgálatnál és négyen a határőrségnél teljesítettek szolgálatot, további 12 nő pedig civil” – sorolta Jermak. Hangsúlyozta, hogy a kiszabadítottak között vannak, akiket a Donyec-medencei önkényesen kikiáltott szakadár „népköztársaságokban” börtönöztek be jogtalanul és még az Ukrajna elleni februári orosz invázió előtt fogták el őket.
A kiszabadítottak valamennyien orvosi vizsgálatokon, majd rehabilitációs kezeléseken fognak átesni – tette hozzá az Ukrajinszka Pravda hírportál.
Izrael feltartóztatott egy Gázába tartó segélyhajót, amelyen Greta Thunberg és más ismert aktivisták tartózkodtak, a fedélzeten lévőket őrizetbe vette és Izraelbe szállította.
Orosz területen végrehajtott további katonai műveleteket helyezett kilátásba Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vasárnap az amerikai ABC televízióban sugárzott interjúban.
Súlyos összecsapások zajlottak Los Angeles utcáin helyi idő szerint vasárnap délután és este a bevándorlási hatóságok fellépése elleni indult tüntetéssorozat nyomán.
Elfoglalta az orosz hadsereg Zorja települést a donyecki régióban, amelynek nyugati határát átlépve már az ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében folytatja az offenzívát.
Donald Trump amerikai elnök a Nemzeti Gárda egységeit küldte Los Angeles körzetébe, miután a bevándorlási hatóság elleni tüntetések erőszakossá fajultak szombaton.
A béke visszatér, ha nem ragadozóként, hanem zarándokként élünk a világban – jelentette ki XIV. Leó pápa a pünkösd vasárnapot megelőző virrasztáson a Szent Péter téren, ahol hetvenezren vettek részt az egy hónapja megválasztott egyházfőt ünnepelve.
Elesett négy újabb izraeli katona pénteken a főként palesztinok lakta Gázai övezet középső részén, Hán-Júnisznál – jelentette be az izraeli katonai szóvivő péntek este. Benjámin Netanjahu miniszterelnök részvétét fejezte ki az érintett családoknak.
Donald Trump szerint az amerikai költségvetés számára milliárdos megtakarítást jelentene, ha megszűnnének Elon Musk vállalkozásainak kormányzati szerződései – az elnök erről a közösségi médiában írt, válaszul a milliárdos által megfogalmazott kritikára.
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök megerősítette, hogy Izrael felfegyverzi azokat a gázai klánokat, amelyek szerinte a Hamásszal szemben állnak – közölte a BBC.
A NATO-tagországok széles körben támogatják a védelmi és biztonsági kiadásaira vonatkozó új célkitűzést, a GDP-arányos 5 százalékos szintet – jelentette ki Mark Rutte főtitkár csütörtökön Brüsszelben.
szóljon hozzá!