Fotó: Wikipédia/Zinneke
Marcel Ciolacu kormányfő hétfőn kijelentette, hogy Románia várja Hollandia álláspontját Bulgária schengeni csatlakozásával kapcsolatban, mielőtt döntést hozna az ügyben.
2023. december 05., 11:302023. december 05., 11:30
A Bel- és Igazságügyi Tanács december 4-én és 5-én zajló ülésének napirendjén nem szerepel a szavazás Románia és Bulgária schengeni csatlakozásáról.
„Hollandiában november 22-én választásokat tartottak. A jelenlegi miniszterelnöknek nem volt ideje elindítani az eljárást, hogy a parlamentben szavazásra bocsássák a kérdést, mert választások voltak. Többé-kevésbé biztos volt, hogy a Bel- és Igazságügyi Tanács december 4-5-i ülésén nem tárgyalják meg az ügyet, de napirenden maradt a javaslat egy rendkívüli ülés megtartására december folyamán.
– mondta a miniszterelnök.
Az Ausztriával a közelmúltban folytatott párbeszédről Ciolacu azt mondta, hogy nem folytatott közvetlen megbeszélést Nehammer kancellárral. A párbeszéd a nagykövetek és a belügyminisztérium szintjén zajlott eddig, de
– szögezte még le.
Mint arról beszámoltunk, a román és a bolgár csatlakozás kérdése eredetileg szerepelt volna a Bel- és Igazságügyi Tanács napirendjén, de szavazni nem fognak róla.
Kormányzati források szerint azért, mert Hollandia – ahol éppen most zajlottak választások, amelyeken a Geert Wilders vezette jobboldali Szabadságpárt végzett az első helyen – továbbra is ellenzi Bulgária csatlakozását. Mivel pedig a két ország felvételét „csomagban” kezelik, inkább elhalasztják a szavazást.
Egyébként Ausztria a román remények ellenére ismét jelezte: mivel nem tartja működőképesnek a schengeni rendszert a jelenlegi formájában, és a küldő uniós h
Az értesülések szerint Románia szeretné elérni, hogy december második felére hívják össze a Bel- és Igazságügyi Bizottság rendkívüli ülését, és azon szavazzanak a kétlépcsős csatlakozásról, vagyis arról, hogy tesztjelleggel jövő márciustól először csupán a repülőtereken függesszék fel az ellenőrzéseket. Ugyanakkor kétséges, hogy ez az erőfeszítés sikerrel járhat.
Hatalmas tűz ütött ki a Tomorrowland fesztiválon Belgiumban. A tűzesetről készült videók és fotók elárasztották a közösségi média felületeket.
Az izraeli hadsereg új katonai folyosót alakít ki Hán-Júniszban, a Gázai övezet déli részén.
Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban.
Kedden kezdődik és egy hétig tart a XII. Balatoni Csillagösvény, melyen Böjte Csaba ferences szerzetes és a Marosszéki Kodály Zoltán Gyermekkar tagjai vesznek részt.
A magyar kormány kedden azt kezdeményezte Brüsszelben, hogy az Európai Unió emberi jogi szankciós listájára azonnali hatállyal vegyék fel azokat az ukrán vezetőket, akik felelősek Sebestyén József magyar állampolgár haláláért – közölte Orbán Viktor.
Leszállt az Axiom-4 küldetés tagjait, köztük Kapu Tibor magyar kutatóűrhajóst szállító SpaceX Dragon űrkapszula kedden Kalifornia partjainál.
Kínának és Oroszországnak elő kell mozdítania a nemzetközi rend igazságosabb és észszerűbb irányú fejlődését – jelentette ki Hszi Csin-ping kínai elnök hétfőn Pekingben, aki a Nagy Népi Csarnokban fogadta Szergej Lavrov orosz külügyminisztert.
Az Európai Unió üdvözölte Donald Trump amerikai elnök újbóli törekvését arra, hogy Oroszországot tárgyalóasztalhoz ültesse – mondta Kaja Kallas uniós külügyi főképviselő, hozzátéve, hogy Washington 50 napos időkerete „hosszú idő”.
Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump hétfőn ismét kijelentette, hogy „csalódott” orosz kollégájában, Vlagyimir Putyinban. Súlyos szankciók kilátásba helyezése mellett 50 napos határidőt szabott Oroszországnak az ukrajnai háború befejezésére.
Százhetvenöt kilogramm drogot, ezen belül 152 kilogramm kokaint foglalt le a rendőrség egy tavaly nyár óta tartó magyar–francia–román közös akciósorozat nyomán – jelentette be a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!