2012. február 02., 09:132012. február 02., 09:13
Hatszáz új munkahelyet teremt Sepsiszentgyörgyön a svéd Autoliv autóalkatrész-gyár, amely tegnapi közleménye szerint gépkocsikormányokat kíván gyártani a székelyföldi városban. A cég rámutat: a beruházás részeként megvásárolt egy, korábban az LRO nadrággyárnak otthont adó gyártócsarnokot a kovásznai megyeszékhelyen, aho
A Szentgyörgyön megvásárolt telek 37 ezer négyzetméteres, amelyen 12 ezer négyzetméter a beépített felület. Az új gyárba varrodai és öntődei tapasztalattal rendelkező jelentkezőket keresnek, emellett karbantartókat, minőségellenőröket, logisztikai szakembereket és mérnököket is foglalkoztatni kívánnak. A tervek szerint az Autoliv átveszi egy korábban működő sepsiszentgyörgyi nadrággyár négyszáz alkalmazottját, és a retechnologizációs folyamat, valamint a munkaerő-felvétel lezárultát követően ősszel kezdenék a termelést. A Székelyföldön gyártott kormányok többek között BMW és Volkswagen márkájú gépkocsikba kerülnek majd.
Az Autoliv a világ legnagyobb gépjármű-biztonsági rendszer gyártója, összesen 47 ezer alkalmazottat foglalkoztat 30 országban világszerte. Ebből 3500-an a már meglévő romániai üzemekben dolgoznak. A cég 1997 óta van jelen az országban, és eddig három üzemet működtetett Brassóban, Lugoson és Temesváron. Romániában biztonsági öveket, hevedereket, a légzsákok felfúvódását biztosító gázgenerátorokat, biztonsági övbe való rugókat, valamint légzsákokat gyárt. Brassóban és Temesváron a cég fejlesztési központokat is működtet, ezekben biztonsági öveket és elektronikus biztonsági rendszereket fejlesztenek és tesztelnek.
A cég tavaly világszinten 8,23 milliárd dollár értékben értékesítette termékeit, ami 15 százalékos fejlődés a 2010-es évhez képest. Ebből a légzsákalkatrészek 5,4 milliárd dollárt tesznek ki, míg a biztonsági övek forgalma 2,5 milliárd dolláros volt.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.