2012. december 13., 06:122012. december 13., 06:12
Amint a honlap üzemeltetői rámutattak, az aktivitás hétfőn a legnagyobb mértékű, míg szombaton érdeklődnek a legkevesebben az új állásajánlatok iránt. Az illetékesek elmondása szerint ahogy egy új munkahelyet meghirdetnek, átlagosan hét perc telik el az első álláskereső jelentkezéséig, azonban az is megtörtént már, hogy alig 86 másodperc alatt megpályáztak egy munkahelyet.
A jelentkezőknek egyébként nem árt odafigyelniük, hogy hogyan állítják össze az önéletrajzukat, az álláshirdetők 33 százaléka ugyanis azonnal visszautasítja a pályázatot, ha az helyesírási hibákat tartalmaz, 36 százalékuknál pedig elvárás, hogy az önéletrajz aktuális legyen. Ezzel szemben mindössze 5 százalékuk kér a CV-hez csatoltan szándéklevelet is. A portál illetékesei azt is elmondták, hogy annak az álláskeresőnek van a legnagyobb esélye elnyerni egy munkahelyet, aki világosan megfogalmazza a karrierrel kapcsolatos céljait, és részletezi a kitűzött cél eléréséhez szükséges lépéseket.
A BestJobs.ro egyébként az egyik legfontosabb munkaerőpiaci platform országos szinten, a honlap az internetes álláskeresők mintegy felét szolgálja ki. A jelentkezők egy önéletrajzzal több állásra is jelentkezhetnek. A nagymértékű érdeklődés ellenére a következő hónapokban a romániai munkaadóknak csak kevés százaléka tervez újabb alkalmazásokat.
Amint arról beszámoltunk, a vállalkozók kevesebb mint ötöde, mindössze 17 százalékuk tervezi, hogy a következő három hónapban újabb alkalmazottakat vesz fel a Manpower Group Románia-csoport elemzése szerint. A megkérdezettek 14 százaléka kifejezetten csökkentené a beosztottak számát, 67 százalékuk pedig úgy nyilatkozott, hogy nem tervez változtatni a mostani arányokon.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
A 2022-es energiaválságot követő csökkenés óta a tavalyi második félévben nőtt először a földgáz lakossági ára az Európai Unióban (EU); a legalacsonyabb árakat Magyarországon, Horvátországban és Romániában jegyezték.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.