Fotó: Karriervásár
A Târgul de Cariere (Karriervásár) – amely munkaerő-toborzással kapcsolatos rendezvényeket szervez Romániában és a Moldovai Köztársaságban – Marosvásárhelyre érkezik. Az érdeklődőket november 22-én a marosvásárhelyi Nemzeti Színházba várják a szervezők, ahol több mint 25 céggel találkozhatnak a frissen végzettek és a tapasztalt munkavállalók.
2019. november 14., 11:492019. november 14., 11:49
A kiállító cégek között olyan nemzetközileg is ismert vállalatokat találhatunk, mint
A szervezők arra is odafigyeltek idén, hogy minél változatosabb legyen a cégek kínálati palettája. Így a potenciális munkavállalók mérnöki, autógyártási, informatikai, humánerőforrási, pénzügyi, turisztikai és könyvelési álláslehetőségek közül is válogathatnak. Az előző állásbörzékhez képest az idén részmunkaidős állások és szakmai gyakorlatok közül is szemezgethetnek az érdeklődők.
Fotó: Karriervásár
A marosvásárhelyi rendezvény az utolsó ebben az évben, ám a nagy sikerre való tekintettel szinte biztosak lehetünk abban, hogy jövő tavasszal ismét útjára indul a Karriervásár karavánja. Az elmúlt évek tendenciái folyamatos, több, mint 10%-os növekedést mutatnak mind a kiállítók, mind az érdeklődők körében a rendezvények iránt. Emellett jól megfigyelhető az is, hogy
Fotó: Karriervásár
A Târgul de Cariere a legnagyobb és legösszetettebb szolgáltatást nyújtja Romániában és a Moldovai Köztársaságban, amely összehozza a különböző vállalkozásokat az álláskeresőkkel. A szervezet 2006-ban Kolozsváron kezdte aktivitását, amely a bő tíz év alatt piacvezető lett ebben a szakágban.
amelynek egyértelmű célja az álláskeresők és a vállalkozók közötti kommunikáció szakszerű megteremtése. Az idei eseményeken a két országban több mint 400 vállalat és 30 000 munkavállaló vett részt.
(X)
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
szóljon hozzá!