Jelenleg már ennyibe kerülnek az üzemanyagok az OMV kútjainál
Fotó: Rostás Szabolcs
Ismét drágították a benzint és a gázolajat a romániai kőolajipari társaságok, idén immár hatodjára. Az üzemanyag ára az év eleje óta több mint 30 banival emelkedett.
2025. január 18., 19:452025. január 18., 19:45
2025. január 18., 19:512025. január 18., 19:51
A vezető hazai kőolajipari vállalat, a Petrom literenként 5 banival emelte az üzemanyagok árát ettől a hétvégétől. Az osztrák tulajdonban lévő társaság kútjainál a standard benzin literenkénti ára 7,47, míg a standard gázolajé 7,64 lej körül mozog.
Az OMV és a MOL kútjainál például jelenleg a standard benzin 7,53 lejbe (1,5 euró), míg a gázolaj 7,70 lejbe (1,54 euró) kerül literenként. Ezeknél a társaságoknál január elsején, az idei első drágításkor a benzin még 7,31, míg a gázolaj 7,48 lejbe került.
Fotó: Rostás Szabolcs
A decemberi árszinthez képest a gázolaj 37, a benzin 39 banival drágult. A mostani amúgy a hatodik üzemanyagár-emelkedés ebben az évben Romániában. Egyébként az idei első drágulás oka az, hogy – mint arról beszámoltunk – 2025. január elsejétől több mint 25 százalékkal emelkedett az üzemanyagok jövedéki adója. Az ólommentes benzin esetében a jövedéki adó ezer literenként 2 019 lejről 2 528 lejre, míg a gázolaj esetében 1 850-ről 2 317 lejre nőtt.
Az üzemanyag-drágulás dominóhatást vált ki a kereskedelemben, és megannyi termék árának emelkedését vonja maga után.
Jelentős mértékben megdrágult az üzemanyag az új év beköszöntével, Románia valamennyi töltőállomásánál megemelték a gázolaj és a benzin árát. Az üzemanyag-drágulás megannyi termék árának emelkedését vonja maga után.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Mindössze 200 millió lejes költségvetéssel, de mégis indul idén a magánszemélyeknek szóló roncsautóprogram – jelentette be szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A Bevándorlási Főfelügyelőség (IGI) eddig ebben az évben több mint 42 500 munkavállalási engedélyt adott ki külföldi állampolgároknak – számolt be egy szerdai szakmai rendezvényen Daniel Titirigi.
1 hozzászólás